Elon Musk, komşuları çileden çıkaran X logosunu kaldırdı

Elon Musk, komşuları çileden çıkaran X logosunu kaldırdı
San Francisco şehir merkezindeki Twitter binasının tepesine Elon Musk yanıp sönen X işareti yaptırdı. Çevredeki vatandaşlar yüksek ışıklı logodan rahatsız oldu. Gelen şikayetler üzerine Musk, mecburen logoyu kaldırdı.

Kendini X olarak yeniden markalaştıran Twitter, San Francisco'daki genel merkezinin tepesine yerleştirdiği dev ve gösterişli X logosunu kaldırmak zorunda kaldı. Hızla dikilen ve bir kısmı kum torbalarıyla güçlendirilen tabela, binanın yakınında yaşayan sakinlerden şikayet almıştı. Şikayetlerin başında, aşırı derecede parlak olan ışıklandırmanın verdiği rahatsızlık yer alıyordu.

Şikayete göre Twitter, çatıya erişmek isteyen denetçilerin erişimini defalarca reddetti ve onlara X logosunun "bir etkinlik için geçici olarak ışıklandırılmış bir işaret" olduğunu söyledi.

San Francisco Yapı Denetim ve Şehir Planlama Departmanı İletişim Direktörü Patrick Hannan, Twitter'ın genel merkezinin bulunduğu binanın sahibine bir ihlal bildiriminde bulunulduğunu ve izinsiz logo hakkında 24 şikayet aldığını doğruladı. Ayrıca departmanın binanın sahibine teftiş ve soruşturma masraflarını karşılamak için para cezası vereceğini söyledi.

Twitter'ın sahibi Elon Musk daha önce logoyu, şirketin eski kuş logosunun yerini alacak daha yeni ve kalıcı bir logo üzerinde çalışırken kullanılan "geçici" bir logo olarak tanıtıyordu.

Imagine no more. This is my life now. https://t.co/k5QfAm8yuG pic.twitter.com/e7ECCM2NUD

— Christopher J. Beale (@realchrisjbeale) July 29, 2023

Imagine no more. This is my life now. https://t.co/k5QfAm8yuG pic.twitter.com/e7ECCM2NUD

— Christopher J. Beale (@realchrisjbeale) July 29, 2023

X / Twitter won't let city building inspectors check out the giant X logo on the roof of their HQ

inspectors have been denied access for the past two days upon visiting to inspect the structure https://t.co/bqc1JXuUbn pic.twitter.com/93R0bieIfs

— Matt Binder (@MattBinder) July 30, 2023

Elon Musk's giant X logo on top of the building formerly known as Twitter HQ…

appears to be held up by sandbags pic.twitter.com/dLtPpekpXr

— Matt Binder (@MattBinder) <a

Son Haberler