Elon Musk tek kalemde sildi: Artık "tweet" diye bir şey kalmıyor!

Elon Musk tek kalemde sildi: Artık "tweet" diye bir şey kalmıyor!
Elon Musk, Twitter'ı satın almasının ardından adını X olarak değiştirirken, şimdi de "tweet" diye bir şey kalmıyor. 29 Eylül'den sonra tweet adı tamamen tarihe karışacak. Onun yerine sadece "gönderi" geliyor...

Elon Muck, Twitter'ın tüm izlerini adım adım silmeye niyetli. İlk olarak Twitter adını değiştirip X yaparken, şimdi de "Tweet"i sonsuza kadar hafızalardan silecek. 29 Eylül'den itibaren artık tweet kelimesini bir yerde görmeyeceğiz.

Tweet dönemi yerini "gönderi" dönemine bırakacak

Güncellenen hizmet koşullarına göre tweet’ler artık gönderi (post) olarak, retweetler ise yeniden gönder (repost) ismiyle adlandırılacak. Yeni şartlarda, "Twitter" kelimesinin neredeyse tamamen kaldırılması ve X'in lehine kullanılması da dahil olmak üzere bir dizi başka markalama değişikliği de var. Neredeyse toptan diyorum çünkü komik bir şekilde, terimlerde yer alan URL'lerin birçoğunun hala görünüşe göre dahil edilmesi gerekiyor. X'in başrol oynadığı URL'lere tamamen geçmek istediğine dair bazı ipuçları var ancak görünen o ki Twitter bir ölçüde ortalıkta dolaşmaya devam edecek.

Şartlarda birkaç başka güncelleme de var. Bunlardan biri, X'i kullanarak "yasaların izin verdiği ölçüde, sözde herhangi bir toplu eylem, toplu dava veya temsili eylem işlemine davacı veya sınıf üyesi olarak katılma hakkından da feragat ettiğinizi" söylüyor. Bir diğer değişiklik ise veri kazıma işlemine yönelik yapılıyor.

X ayrıca 29 Eylül'de yeni bir gizlilik politikasını da uygulamaya koymayı planlıyor. Bu yeni politika, X'in biyometrik veriler ve istihdam geçmişi de dahil olmak üzere kullanıcılar hakkında topladığı veri hacmini büyük oranda genişletmeyi hedefliyor.

Son Haberler