Elon Musk'tan şok eden itiraf: Hükümetler Twitter mesajlarımızı görebiliyormuş!

Elon Musk'tan şok eden itiraf: Hükümetler Twitter mesajlarımızı görebiliyormuş!
Elon Musk'tan Twitter ile ilgili şok etkisi yaratacak bir açıklama geldi. Twitter'ın sahibi olan Musk, bazı devlet kurumlarının Twitter verilerine erişim konusunda tam yetkiye sahip olduğunu belirterek, kişilerin özel mesajlaşmalarının da okunabildiğini ifade etti.

Milyarder iş insanı Elon Musk, ABD'li ünlü sunucu Tucker Carlson'ın programına katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Musk, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolar karşılığında satın aldığı Twitter ile ilgili skandal bir açıklama yaptı. Musk, bazı devlet kurum ve kuruluşlarının Twitter üzerinde tam yetkiye sahip olduklarını, verilere erişebildiklerini itiraf etti.

Elon Musk'ın iddiaları önemliydi. Zira hükümetlerin kullanıcılara ait verilere ve hatta doğrudan mesajlara bile erişebilmesi akıl alır bir durum değil. Üstelik iddiasına göre Musk'ın kendisi de bu durumun farkında değildi. İtiraftan sonra olayı değerlendiren Musk, "Aklımı başımdan aldı." ifadelerini kullandı.

Bu yetkinin ne zaman ve kim tarafından verildiği belli değil

Elon Musk'ın verdiği röportajın küçük bir bölümünün paylaşıldığı video, önemli belirsizliklere sahip. Örneğin söz konusu yetkinin kim tarafından ve ne zaman verildiği belli değil. Elon Musk, bu durumu şirketi satın aldıktan sonra öğrendiğini belirtiyor. Ayrıca hangi hükümetlerin bu yetkiye sahip oldukları da meçhul. ABD hükümetinin kullanıcı mesajlarına ulaştığı, Elon Musk'a göre bir gerçek. Ancak Türk, İngiliz, Fransız veya Japon hükümetleri gibi farklı lokasyonlardaki durum belirsiz.

Elon Musk'ın açıklamasının birkaç saniyelik bölümü:

Elon Musk: Devlet kurumlarının Twitter'da olup biten her şeyde tam erişime sahip olması aklımı başımdan aldı. Farkında değildim.

Tucker Carlson: DM'ler dahil mi?

Elon Musk: Evet.

Tucker Carlson'ın Elon Musk ile yaptığı röportajın tamamı önümüzdeki günlerde servis edilecek. O gün geldiğinde, her şeyin netleşeceğini düşünüyoruz.

Son Haberler