En büyük dijital platform açıklandı! Disney Plus, Netflix'i ezip geçti

En büyük dijital platform açıklandı! Disney Plus, Netflix'i ezip geçti
Dünya genelinde en çok abone sayısına sahip olan dijital streaming platformu belli oldu. Paylaşılan listeye göre Disney Plus servisi, Netflix şirketini geride bırakarak zirveye yerleşti. İşte listenin detayları...

Pandeminin patlamasıyla birlikte film ve dizileri de çoğunlukla internetten izlemeye başladık. Tabii bu durum Disney Plus, Netflix gibi platformların faydasına olmakla birlikte platformlar arasında rekabette bir hayli arttı.

Uzun bir süre platformlar arasında liderliği elinde tutan Netflix, geçtiğimiz aylardan bu yana zor günler geçirmeye başlamıştı. Netflix’in abone sayılarında yaşadığı düşüşle birlikte ülkemizde de yayın hayatına başlayan Disney Plus atağa geçti.

en-buyuk-dijital-platform-aciklandi-disney-plus-netflixi-ezip-gecti-2.jpg

Netflix, liderliği Disney Plus’a kaptırdı

Geçtiğimiz aylarda rekor sayıda abone kaybı yaşayan ve son aksiyonlarıyla büyük bir eleştiri toplayan Netflix, uzun bir süredir elinde tuttuğu liderliği kaptırdı. Tabii ki yaşanan son gelişmeler düşünüldüğünde bu çokta şaşırtıcı bir gelişme değil. Deadline’ın bildirdiği verilere göre Disney Plus’ın abone sayısı 221,1 milyona ulaştı.

en-buyuk-dijital-platform-aciklandi-disney-plus-netflixi-ezip-gecti-3.jpg

Netflix ise son üç ayda kaybettiği yaklaşık 1 milyon abone sonrası 220,67 milyon aboneyle Disney Plus’ın gerisinde kaldı. Disney Plus’ın ülkemizde dahil çok sayıda ülkede hizmet vermeye başlaması sonrası ise abone sayılarında %5’lik bir artış yaşandı.

Son Haberler