En popüler sosyal medya uygulamaları açıklandı!

En popüler sosyal medya uygulamaları açıklandı!
Sosyal medya kullanımı tüm dünyada her geçen gün artış gösteriyor. Ortaya çıkan son rapor, hangi platformların daha yaygın bir şekilde kullanıldığını gözler önüne serdi. İşte en popüler platformlar...

Sosyal medyayı en aktif kullanan kesim hiç şüphesiz ki gençler. Sosyal medya denince akla ilk gelen popüler uygulamalar arasında Instagram, Snapchat, TikTok, Twitter ve Facebook bulunuyor. Peki gençler en çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyor?

İşte en çok kullanılan sosyal medya uygulaması!

Amerika’da bulunan araştırma şirketi Pew, gençlerin yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformu üzerine bir anket yaptı. Yapılan ankete 10.000 Amerikalı genç katıldı. Anketten elde edilen sonuçlara göre gençlerin en çok kullandığı sosyal medya uygulaması yüzde 81 ile Instagram oldu. Bu uygulamanın hemen arkasından yüzde 77 oranla Snapchat tercih edilirken yüzde 73 oranla TikTok üçüncü sırada yerini aldı.

en-populer-sosyal-medya-uygulamalari-aciklandi-2.jpg

Yine yapılan anketten elde edilen verilere göre gençlerin en az kullandığı uygulamanın %27 oran ile Facebook olduğu bilgisine ulaşıldı. Facebook’un günden güne popülaritesini kaybettiğini ve yoğunlukla orta yaş kesiminin kullandığını yapılan son anketten sonra artık daha net söylemek mümkün. Facebook, 2012 yılında 1 milyar dolara Instagram’ı satın almıştı. Günden güne kullanıcı kaybeden Facebook, gençlerin yalnızca %13’ tarafından kullanılıyor.

en-populer-sosyal-medya-uygulamalari-aciklandi.jpg

En çok kullanılan uygulama her ne kadar Instagram olsa da Z kuşağı tarafından en çok sevilen uygulama %35 oranla Snapchat oldu. En sevilen ikinci uygulama yüzde 30 ile TikTok iken Instagram, yüzde 22 ile en sevilen üçüncü uygulama oldu. Listede en son sırada yer alan uygulama ise yine Facebook. Rapora göre Facebook gençlerin yalnızca yüzde 2’si tarafından seviliyor.

Son Haberler