Epic Games iOS kullanıcıları için RealityScan uygulamasını yayınladı

Epic Games iOS kullanıcıları için RealityScan uygulamasını yayınladı
Epic Games ve Capturing Reality Cuma günü RealityScan uygulamasını iOS kullanıcılarının ücretsiz olarak indirebilmesi için yayınladı.

RealityScan, mobil cihazlar için bir 3D tarama uygulaması olup, fotoğrafları kolayca yüksek kaliteli 3D modellere dönüştürüyor ve başlamak için herhangi bir deneyim gerekmiyor.

Şirkete göre, bu uygulama ile kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak bir nesnenin fotoğrafını çekmeleri yeterlidir ve uygulama bunu bir 3D modele dönüştürmek için bulut işlemeyi kullanacak ve daha sonra Sketchfab'a aktarılabilecek ve dünya ile paylaşılabilecektir.

Sketchfab, 3D, VR ve AR içeriğini yayınlamak, paylaşmak, keşfetmek, satın almak ve satmak için bir 3D modelleme platformu web sitesidir.

RealityScan, Epic Games ailesinin bir parçası olan fotogrametri çözümü geliştiricisi Capturing Reality tarafından 3D taramayı tüm içerik oluşturucular için erişilebilir hale getirmek amacıyla geliştirildi.

Şirket, herkesin RealityScan'i kullanarak gerçek dünyadaki nesnelerden 3D modeller oluşturabileceğini ve bunları görselleştirme projelerinin gerçekçiliğini artırmak için kullanabileceğini söyledi.

Dahası, tamamlanmış 3D varlıklar RealityScan'den Sketchfab'a sorunsuz bir şekilde yüklenebilir.

Buna ek olarak, RealityScan kullanıcıları Sketchfab'a ilk yüklemelerinden sonra otomatik olarak bir Sketchfab Pro hesabına yükseltilecek.

Epic daha önce bir Android sürümünün bu yılın sonlarında kullanıma sunulacağını belirtmişti, ancak şirketin bu son tarihe yetişmek için zamanı azalıyor.

Son Haberler