Erkekler ve kadınlar farklı iPhone modelleri tercih ediyor

Erkekler ve kadınlar farklı iPhone modelleri tercih ediyor
Erkeklerin ve kadınların tercih ettikleri iPhone modelleri farklılık gösteriyor. "Nasıl olabilir bu?" diyebilirsiniz ancak gerçekten de cinsiyetlere göre birbirinden farklı tercihlerin olduğu tespit edildi. İşte ayrıntılar...

Consumer Intelligence Research Partners'ın (CIRP) en son raporu, erkeklerin ve kadınların tercih etme eğiliminde olduğu farklı iPhone modellerini gösteriyor.

Veriler, erkeklerin iPhone Pro satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu, kadınların ise normal modelleri tercih ettiğini gösteriyor. Ancak, iPhone SE hakkında soru sorulduğunda, her iki cinsiyetin de eşit derecede tercih oranına sahip olduğu söylenebilir.

Sonuçlar, özetle şu şekilde:

  • Konu sadece iPhone 14 olduğunda, kadın müşterilerin %12'si iPhone 14 veya iPhone 14 Plus satın alırken, erkek müşterilerin sadece %8'i bu modelleri satın almış.
  • 2022'de yeni bir iPhone satın alan erkeklerin %41'i, kadınların ise %33'ü iPhone 13 Pro/Max veya iPhone 14 Pro/Max'i tercih etmiş.
  • Erkek ve kadın müşterilerin %37'si hem temel hem de mini modellerde iPhone 12 veya 13'e sahip.
  • Her iki cinsiyetin %7'si bir iPhone SE'ye sahip.

CIRP'in bu verileri sunarken, "veritabanı ego, teknoloji konforu, özçekim alışkanlıkları veya birinci sınıf bir telefon seçmeyle ilgili durumları dikkate almıyoruz" diyor ve ekliyor: "Bu spekülatif değerlendirmeleri okuyucuya bırakıyoruz…"

Araştırmanın, cinsiyetler arasında yaş veya sosyal sınıf farkları olup olmadığını göstermemesinden dolayı, ankete katılan çoğu erkek bir Pro modeli tercih ederken kadınların neden normal modelleri tercih ettiğini veya bu eğilimlerin neden kaynaklandığını bilmek mümkün değil.

Son Haberler