Fotoğraflara devrim niteliğinde yenilik: Google Fotoğraflar için yapay zeka destekli yeni özelliğini duyurdu!

Fotoğraflara devrim niteliğinde yenilik: Google Fotoğraflar için yapay zeka destekli yeni özelliğini duyurdu!
Google I/O 23 etkinliğinde sürpriz yenilikleri ve teknolojilerini sergileyen Google, Fotoğraflar uygulaması için devrim niteleğindeki yeni 'Google Photos Magic Editor' işlevini tanıttı.

I/O 23 etkinliğinde gelen yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Katlanabilir telefondan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro'ya birçok ürününü sergileyen Google, fotoğrafçılıkta devrim yaratacak yapay zeka destekli yeni teknolojisini de tanıttı.

Üretken yapay zekayı hemen hemen tüm uygulamalarına, hatta Google Arama Motoru'na bile entegre eden teknoloji devi, Google Fotoğraflar için getirdiği yeni 'Google Photo Magic Editor' özelliğini gözler önüne serdi.

Fotoğraflarınız Google'a emanet

Şirket, Google Fotoğraflar'da yalnızca fotoğrafları düzeltmekle kalmayan, aynı zamanda en başından beri istediğiniz çekimi oluşturmak için onları tamamen değiştiren "deneysel" bir Magic Editor aracının ön izlemesini gerçekleştirdi. Peki bu ne anlama geliyor?

fa235430-ee7f-11ed-bf35-4edb5a8d.jpg

Google Fotoğraflar için duyurulan yeni deneysel özellik, nesneleri taşıyabilirken, aynı zamanda yeniden boyutlandırıp, hatta uzatabilme gibi önemli işlevlere sahip. Örnek verecek olursak bir fotoğraflarınızda istemediğiniz bir çanta askısını düzenleme aracı ile çıkarabilir, bulutlu bir gökyüzünü ise daha güneşli bir görünüme bürünecek şekilde değiştirebilirsiniz.

AI tabanlı yeni Google Fotoğraflar özelliği henüz cihazlara gelmedi. Google, bu yeniliğin Pixel telefonlardan başlayarak erken bir dönemde kullanıma sunulacağının sözünü verdi. Ancak benzer şekilde mevcut olan Magic Eraser aracılığıyla da yine birçok işlemi Google Fotoğraflar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Engadget
Yerelleştirme: Okan Güleş

Son Haberler