Fotoğraflarda karmaşıklık derdine son: Google Fotoğraflar için bomba yenilik geldi

Fotoğraflarda karmaşıklık derdine son: Google Fotoğraflar için bomba yenilik geldi
Giderek daha da akıllı hale gelen Google Fotoğraflar, son güncellemesiyle önemli bir özellik daha kazandı. Bulmakta zorlandığınız fotoğraflar için işler artık daha kolay...

Dünyanın bulut tabanlı en popüler fotoğrafçılık uygulaması Google Fotoğraflar, yakın zamanda çok önemli bir özelliğe kavuştu. Hemen hemen her platformda kullandığımız, binlerce fotoğrafı yedeklediğimiz uygulama, artık karmaşıklığı ortadan kaldıran bir yeniliğe sahip.

Halihazırda sunduğu kullanıcı dostu özelliklerle beğeni kazanan Fotoğraflar uygulaması, şimdi arama tarafında daha yetenekli hale geldi. Gelen yeni özellik, fotoğraf veya videolardaki karmaşayı ortadan kaldırıyor.

Fotoğraf aramada yeni dönem

Yapay zeka kullanan, aranan eski bir fotoğrafı bulmanızda kolaylık sağlayan Google, Fotoğraflar uygulamasını arama için daha da ileriye taşıdı. Bu, karmaşık olan ve halen bulmakta zorlandığınız içerikler için büyük kolaylık sağlıyor.

Son gelen özellik arama çubuğu için tasarlandı. Google, uygulamada karmaşık sorguları daha iyi hale getirmek için yeni arama çubuğu işlevini kullanıma sundu.

Şu anda kişinin adı, konum, evcil hayvanlar, nesneler veya diğer basit terimlere göre fotoğrafları bulabiliyoruz. Ancak son gelen yenilik ile, daha zor aramalar yapabilir, ulaşmak istediğiniz içeriğe de kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

google-photos-new-search-complex.jpg

9to5Google'a göre, Google Fotoğraflar web sitesi için gelen bu işlev, yeni bir pop-up olarak karşımıza çıkıyor. Zaten elinizde varsa, yukarıdaki örnek ekran görüntüsünde "renkli gün batımı" gibi en yakın eşleşmeyi bulmak için Fotoğraflar için daha fazla ayrıntı içeren daha uzun bir arama sorgusuna girebilirsiniz.

Söz konusu yenilik şu an için herkese sunulmadı. Google, arama odaklı bu yeniliği deneme aşamasında tuttuğu için sınırlı sayıda kullanıcı tarafından görülebilir. Ancak ilerleyen zamanda tüm dünyada kullanıma sunulacaktır.

Kaynak: 9to5Google
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler