Gerekli mi bilemedik! YouTube, kimin kullanacağı belli olmayan bir özellik getiriyor

Gerekli mi bilemedik! YouTube, kimin kullanacağı belli olmayan bir özellik getiriyor
YouTube, çok enteresan bir özellik üzerinden çalışıyor. Eğer test aşamasındaki özellik kullanıma sunulursa renklerin ağırlıklarına göre videoları filtre edebileceksiniz.

YouTube'u açtığınızda ne tür videolar arıyorsunuz? Yeni bir video oyunu? 15 yıl önceki favori filminizden bir klip mi? Belki de nükleer savaş hakkında sevimli bir animasyon? Peki neden videolarınızı doğru şekilde, yani renklerine göre aramıyorsunuz?

@juanbuis X hesabı, YouTube'un artık ana sayfanızı renklere göre sıralamanıza izin veren bir özelliğe sahip olduğunu ortaya çıkarttı. Böylece yalnızca seçilen tonu ağırlıklı olarak içeren videolar görebiliyorsunuz. Şirket size aralarından seçim yapabileceğiniz bir renk çarkı sunmuyor. Bunun yerine üç renk var: Kırmızı, yeşil ve mavi.

this must be the *weirdest* feature i've ever seen

you can now... filter your youtube feed by color?! pic.twitter.com/ng9kIvNQyS

— juan (@juanbuis) September 6, 2023

Henüz pek çok kullanıcıya ulaşmayan bu seçenekleri nerede bulacağınız açıklanmıyor, ancak bulmak da zor değil. İlk olarak YouTube uygulaması açılmalı (özellik masaüstünde çalışmıyor), ardından ekranın üst kısmındaki sıralama seçenekleri sola doğru kaydırılmalı. Satırın sonuna gelindiğinde üç renk seçeneği ortaya çıkıyor: Kırmızı, mavi ve yeşil. Birine dokunulduğunda YouTube akışı yeniliyor ve küçük resimleri çoğunlukla seçilen rengi temsil eden videolar görüntüleniyor.

youtube-2-vert.jpg

Muhtemelen bu özelliği çoğu zaman kullanmayacağız; hatta görmeme ihtimalimiz de var. Yine de o anki ruh halinize göre yeni videolar bulmanın eğlenceli bir yolu olduğunu kabul etmeliyiz...

Son Haberler