Getir'den ihtiyaç sahibi insanlar için alkış toplayan adım!

Getir'den ihtiyaç sahibi insanlar için alkış toplayan adım!
Popüler yemek ve market siparişi uygulaması Getir önemli bir hizmette bulundu. Geçtiğimiz yıl dünyaya açılan ve hızla büyümeye devam eden firma, Birleşik Krallık bölgesinde ihtiyaç sahibi insanlara 250 binden fazla tam öğün yemek dağıtımında bulundu.

2015 yılında kurulan hızlı teslimat şirketi Getir, kurulduğu günden bu yana büyük bir gelişim yaşayarak Türkiye’nin en büyük girişimlerinden biri hâline gelmişti. 10 milyar dolardan fazla değerlemeyle ‘decacorn’ unvanına da sahip olan şirket; hızlı yemek ve market ürünleri teslimatı başta olmak üzere birçok farklı alanda hizmet veriyordu.

Türkiye dışında dünya çapında 9 ülkede hizmet veren platform, şimdi de Birleşik Krallık’ta yapılan bir uygulama ile gündeme geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre Getir, son zamanlarda Birleşik Krallık’taki insanlara büyük gıda yardımında bulundu.

getirden-ihtiyac-sahibi-insanlar-icin-alkis-toplayan-adim-2.jpg

Getir, Birleşik Krallık’ta 250.000’den fazla öğün bağışladı

Getir, tüm dünya gibi yüksek enflasyon ile mücadele veren Birleşik Krallık’taki insanlara yardım için harekete geçti. Şirket, yaptığı açıklamalarda ihtiyaç sahipleri için 250 binden fazla tam öğünün bağışlandığını aktardı. Getir’in, farklı şehirlerden hayır kurumları ile iş birliği yaparak son altı ayda bu kadar bağış yapabildiği ifade edildi.

Buna ek olarak dev hızlı teslimat platformu, yaklaşık olarak yarım milyon pound değerindeki fazlalık yemeklerin atık olmak yerine bağışlandığını açıklamalarına ekledi. Böylece 395 ton Co2 salınımının engellendiği ve 109 ton yemeğin bağışlanabildiği kaydedildi.

getirden-ihtiyac-sahibi-insanlar-icin-alkis-toplayan-adim-3.jpg

Getir, son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada farklı konularla gündeme geliyordu. Yurt dışında bulunan Getir çalışanları, şirketin çalışma ortamını sert bir dille eleştirmiş ve ayakta kalma şansının düşük olduğunu aktarmıştı. Bunun yanı sıra dev şirket, ülkemizdeki bir depoda kuryelere yapılan zamlar gibi haberler nedeniyle de eleştirilerin odağı olmuştu.

Son Haberler