Google'dan Gmail kullanıcılarına kritik uyarı: Birer birer sileceğiz!

Google'dan Gmail kullanıcılarına kritik uyarı: Birer birer sileceğiz!
Google, Gmail hesabı olan kullanıcılara önemli bir uyarı yayınladı. Aktif olarak hesap kullanmayanları bekleyen kötü haber var. İşte ayrıntılar.

Google, Fotoğraflar, Drive, YouTube Music başta olmak üzere onlarca hizmeti bünyesinde barındırıyor. Tüm bu uygulamaları kullanmak için ise Gmail hesabı gerekiyor, en önemlisi de Android telefonlarda Gmail hesabı olmazsa olmazlardan.

Fakat hesabını aktif olarak kullanmayan kişilere Google'dan kötü haber geldi. Daha önce 2 yıl aktif olarak Gmail kullanmayanları tespit eden Google, depolamada alan açmak için verilerin tamamını kaldırmıştı. Şimdi ise teknoloji devi bunu biraz daha ileriye taşıyor.

2 yıl aktif olmayan hesaplara elveda

9to5google’ın aktardığına göre ABD'li teknoloji devi, bir hesabı en az 2 yıl kullanmayan aboneler için için hesabı ve içeriği sileceğini açıkladı. Bu açıklama ise bazı kullanıcıları korkuttu.

Kişisel hesaplar için geçerli olacak uygulama, 2 sene boyunca oturum açmayan kullanıcıları etkileyecek. Bunun için tarih de verildi.

23 Aralık'ta hesaplar silinmeye başlayacak

Hesabın iki yıl kullanılmaması durumunda silinmesi halinde kullanıcı, ne yazık ki o hesabı geri getiremeyecek ve berberinnde Gmail iletileri, Takvim etkinlikleri, Drive, Dökümanlar ve en önemlisi Google Fotoğraflar’a yedeklenen içeriklerini tamamını elinden kaybedecek.

Ancak YouTube videoları içeren hesaplara Google dokunmayacak. Zira bu hesaplara ait eski videoların silinmesi büyük kargaşa çıkaracaktır.

Hesabınız silinmemesini istiyorsanız aslında arada bir aktif olmak yeterli, ayrıca Google bu konu hakkında şunu yapsanız da yeterli diyor:

-E-posta okuma veya gönderme (hareketsizlik uyarısını görüntülemek gibi)
- Google Drive'ı kullanma
-YouTube videosu izlemek
-Google Play Store'dan bir uygulama indirme
- Google Aramayı Kullanma
-Üçüncü taraf bir uygulamada veya hizmette oturum açmak için Google ile Oturum Açma'yı kullanma

Son Haberler