Google açıkladı: Bu özellik YouTube'da artık kullanılmayacak

Google açıkladı: Bu özellik YouTube'da artık kullanılmayacak
Google, YouTube'da bir dönemi kapatacak olan kararını açıkladı. Açıklanan karara göre YouTube'da bulunan bu özellikle çok yakında artık kullanılamayacak. İşte ayrıntılar...

Bir YouTube özelliği daha kullanım ömrünün sonuna ulaştı. Şirket, bir blog gönderisinde yaptığı açıklama ile YouTube Stories'in (Hikayeler) sonlandırıldığını duyurdu. Şirketin söylediğine göre, kullanıcılar 26 Haziran itibariyle Story (Hikaye) paylaşamayacak. Özellik, bu tarihten yedi gün sonra da resmi olarak kapatılacak. Yani, YouTube'da yayınlamak istediğiniz geçici bir şeyler varsa, çok fazla vaktiniz kalmamış olabilir.

Şirket, Shorts, Live (Canlı) ve Community (Topluluk) gibi diğer özelliklerin platformdaki içerik oluşturuculara izleyicileriyle etkileşim kurmak için ihtiyaç duydukları araçları zaten sağladığı için Stories'i kullanımdan kaldırdığını belirtiyor. Stories kullanımdan kaldırılırken, YouTube'da içerik geliştirmeye izin veren bu temel özelliklere öncelik verilecek.

Ancak YouTube'un açıklaması odak değiştirme kısmına yoğunlaşıyor olsa da, özelliğin muhtemelen çok fazla kullanılmamasından dolayı kaldırıldığı tahmin edilebilir. Stories, Instagram'da görmeyi beklediğiniz şeylerden biri olsa da, YouTube gibi bir platformda pek beklenen bir özellik değildi.

Şirket, duyuru sırasında "yıl boyunca" hem Shorts hem de Community gönderileri için yeni özellikler yayınlayacağına da işaret etti: "Yıl boyunca duyurulacak Shorts ve Community gönderileri için yeni özelliklerle, YouTube'da takipçilerinizi arttırmanıza yardımcı olacak yeni ve yenilikçi araçlara yatırım yapmaya kararlıyız. Community gönderileri, Shorts, canlı yayınlar ve uzun biçimli içerik gibi tüm bu biçimlerle oluşturduklarınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!"

Son Haberler