Google Chrome doğum gününe özel yeni özellikler yayınladı

Google Chrome doğum gününe özel yeni özellikler yayınladı
Google Chrome 15 yaşında! Doğum gününe özel güncel özellikler geldi! Detaylar haberimizde.

Dünyanın en bilindik tarayıcısı Google Chrome, 15. yılını doldurdu ve güncel özellikler sunuyor.  Peki bu özellikler neler? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

GOOGLE CHROME İLE 15 YIL KUTLAMASI

Google Chrome dünyada % 64, Türkiye'de ise %76 kullanma oranı ile en fazla kullanılan tarayıcı olma konumunda. Pek çok kişinin farklı platformlarda ilk tercihi olan Google Chrome, 15. yılını yeni tarayıcı renkleri ve uzantı kategorileriyle kutluyor. Ayrıca platforma bazı güvenlik özellikleri de eklemek istediklerini duyurdular. Google, yeni renkler ve açık ve koyu modlara sorunsuz erişim de dahil olmak üzere, Material You tasarım dilini kullanarak arka plan özelleştirmesini sunarak varsayılan beyaz arka plana veda ediyor. Tarayıcınızın görünümünü ve tarzını değiştirmek için ana sayfanızın alt kısmındaki yeni Chrome'u Özelleştir düğmesini tıklayın. Bir açılır pencere, temayı sarıdan mora ve aradaki tüm renklere kadar renk kombinasyonlarıyla değiştirme seçeneği sunacaktır. Chrome otomatik olarak tıkladığınız seçeneğe geçer. Bu, seçim yapmadan önce çeşitli renkleri düşünmenizi sağlar. Bunların yanı sıra tarayıcınızın açık veya koyu modda olmasını ya da bilgisayarınızın ayarlarına göre ayarlanmasını tercih edebilirsiniz.

Google Chrome İle 15 Yıl

Ayarlarınız, oturum açtığınız Google hesabına bağlı olarak değişebilmekte ya da isteğinize bağlı olarak  varsayılan rengi beyaz şeklinde bırakabilirsiniz. Google ayrıca Chrome'un açılır menüsüne daha fazla seçenek ekliyor ve şirket bunun Google Şifre Yöneticisi ve uzantıları gibi araçlara erişime hız vereceğini söylüyor.  Bunun yanı sıra Chrome'un yeni "modern" Web Mağazasının genel ön izlemesine de bakabilirsiniz. Doğum günü güncellemesi öncelikli olarak tasarıma odaklanırken şirket aynı zamanda Google Chrome'un 15. yıl dönümü için Güvenli Tarama teknolojisini geliştirmek için de çalışıyor. Kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım tehditlerine sahip web sitelerinin dahili listesini her 30 dakikada bir güncellemek yerine, Chrome'un web sitelerini gerçek zamanlı olarak kontrol etmesi gerekir. Şu anda bu konu üzerinde çalışmalar yapılıyor. Yapılan bu yeniliklerle kullanıcıların yüzü gülüyor.

Son Haberler