Google Chrome'dan kesesini düşünenler için büyük yenilik

Google Chrome'dan kesesini düşünenler için büyük yenilik
Google'a göre, fiyat düşüşü uyarısı özelliği şu andan itibaren ABD'deki masaüstü bilgisayarlarda ve Android cihazlarda mevcut ve Chrome adres çubuğunda fiyatı takip et seçilerek açılabiliyor.

Amerikan teknoloji şirketi Google, tarayıcısı Google Chrome'un yakında ürün fiyatlarındaki düşüşü kullanıcılara bildireceğini duyurdu. Kullanıcılar artık bir ürünün fiyatının düşüp düşmediğini kontrol etmek için her seferinde sayfaları yenilemek zorunda kalmayacak. Şirket bir blog yazısında, kullanıcıların düzenli fiyat düşüşlerini öğrenmek için Chrome'dan e-posta veya mobil uyarılar almayı seçebileceklerini duyurdu.

Google'a göre, fiyat düşüşü uyarısı özelliği şu an itibariyle ABD'deki masaüstü bilgisayarlarda ve Android cihazlarda mevcut ve Chrome adres çubuğunda fiyatı takip et seçilerek açılabiliyor. Google ayrıca bazı yeni özellikler de ekledi. Chrome ayrıca perakendecilerden mevcut indirim kodlarını bulacak ve kullanıcılar alışveriş sepetlerine ürün eklediklerinde ödeme sırasında bunları otomatik olarak gösterecektir.

Ayrıca, kullanıcılar mevcut alışveriş sepetlerini kontrol etmeleri gerektiğinde bir sekme açabilirler. Mevcut indirimleri de kontrol edebilecekler. Her iki yeni özellik de ABD'de Google Chrome'un masaüstü sürümünde kullanılabilir. Kullanıcılar Google Chrome masaüstünü kullanarak bir resme sağ tıklayıp Google Lens ile arama yapmayı seçerek sonuçları panelin yan tarafında görebilecekler.

Bu sonuçlar, perakendecilerin seçenekleri ve kullanıcının bütçesine uygun fiyatlarla aynı şekilde görünecektir. Ayrıca, ürünün stokta olup olmadığı veya geri sipariş verilip verilmediği de yansıtılacaktır. İlginç bir şekilde, tarayıcı, kullanıcıların adresleri veya Google Play'den ödeme bilgileri gibi önceden kaydedilmiş verilerle her şeyi otomatik olarak doldurarak kullanıcılara biraz zaman kazandıracak.

Bu arada Google, Chrome kullanıcıları için yeni bir özellik getirdi. Ekim ayında bir test sürecinden geçen Google, bu hafta Chroma kullanıcıları için "geçiş anahtarlarını" kullanıma sundu. Geçiş anahtarları, şifreler ve diğer kimlik doğrulama faktörleri için önemli ölçüde daha güvenli bir alternatiftir.

Geçiş anahtarları, bunları destekleyen site ve uygulamalarda oturum açmak için kullanılabilir. Bir geçiş anahtarıyla oturum açmak, bir cihazın kilidini açtığınız şekilde kimliğinizi doğrulamanızı gerektirecektir.

Şu anda Chrome, Windows 11, macOS ve Android'de geçiş anahtarlarını etkinleştirmiştir.

Android'de geçiş anahtarları, Google Password Manager veya Android'in gelecekteki sürümlerinde geçiş anahtarlarını destekleyen herhangi bir şifre yöneticisi aracılığıyla güvenli bir şekilde senkronize edilecektir.

Son Haberler