Google Chrome'dan kullanımı kolaylaştıran yeni özellik

Google Chrome'dan kullanımı kolaylaştıran yeni özellik
Chrome @tabs, @bookmarks ve @history olmak üzere üç yeni kısayolu kullanıma sundu.

Google, Chrome kullanıcılarının daha basit bir şekilde arama yapmalarına yardımcı oluyor. Teknoloji devi, adres çubuğundan yer imleri, sekmeler ve geçmiş için yeni bir arama seçeneği getirdi. İlginç bir şekilde, tarayıcı Chrome için @tabs, @bookmarks ve @history olmak üzere üç yeni "@" kısayolu getirerek kullanıcıların bir sekmeyi, geçmişi veya yer imini daha zaman kazandırıcı bir şekilde aramasını sağlayacak.

Sekmeler, kullanıcıların çok sayıda sekmeyle başa çıkmasına yardımcı olacak, kullanıcıların belirli bir sekmeyi anında aramasına olanak tanıyacak. Bunu kullanmak için kullanıcılar adres çubuğuna @tabs yazabilir ve açılır menüden "Sekmeleri Ara" seçeneğini seçebilir veya Tab tuşuna basabilirler. Kısa süre içinde adres çubuğunda bir Sekmelerde Ara etiketi belirecektir.

Ek olarak, @bookmarks @tabs ile benzer şekilde çalışacaktır. Ancak, kaydedilmiş yer imlerini bulmak için oluşturulmuştur. Bu, bir kullanıcı belirli bir yer imi arıyorsa, farklı yer imi klasörlerine gitmek yerine. Boomakrs yazabilir ve arama yer imlerini benimsemeyi seçebilir ve kullanıcıların aradıklarını yazmaya başlayabilir.

Oysa @history, arama tarayıcısının geçmişini hızlı bir şekilde bulmak için kullanışlı olacaktır. Arama motoru ayrıca blog yazısında bu yeni özelliklerin artık Chrome108 veya en son sürümü çalıştıran tüm kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini doğruladı. Bu özellikleri kullanamamanız durumunda, tarayıcının sağ üst köşesindeki üç yatay noktaya tıklayın ve Yardım seçeneğinden Google Chrome Hakkında seçeneğine tıklayın.

Bu arada Google, aramanızı daha kolay ve hızlı hale getirmek için yeni bir özellik sundu. Amerikan teknoloji şirketi şimdi Google Arama'da video, haber, resim veya alışveriş sonuçlarını görmek için filtrelerin yanı sıra ilgili konuların kolay kaydırılabilir bir listesini sunuyor.

Artık kullanıcılar Google'da + simgesiyle gösterilen ve hızlı bir şekilde yakınlaştırılabilen ya da aramada geri gidilebilen konular ekleyip çıkarabiliyor. Google'a göre, bir kullanıcı bir arama yaptığında, sistem, arama motorunun kullanıcıların web'de nasıl arama yaptığı ve içeriği nasıl analiz ettiği hakkında anladıklarına dayanarak ilgili arama sonuçlarını otomatik olarak gösterecektir.

Son Haberler