Google kendi uygulamasına veda ediyor: Google Play Filmler kaldırılıyor

Google kendi uygulamasına veda ediyor: Google Play Filmler kaldırılıyor
Google'nin sevilen uygulamasının fişini çekerken vedalar yaşanmaya başlandı. Google Play Filmler uygulamasını için sorun yaşandığı duyuruldu. Google TV üzerinde birleşecek olan uygulamalar üzerinden detaylar belli oldu.

Google yeni uygulamaların piyasaya sürülmesiyle beraber Google TV ile beraber bazı uygulamalar için yolun sonu görülmeye başlandı. Google Play Filmler, Google Tv ile beraber tarihe gömüldüğü duyuruldu. Android cihazlar üzerinden Google adıyla yeni uygulamalar devreye girdi.

GOOGLE PLAY FİLMLER UYGULAMASI

Film ve dizi gibi dijital içerikleri kiralanırken uygulama üzerinden Google Play filmler için artık son verileceği belirtildi. 2011 yılında Google hizmetleri ile piyasaya sürülürken uygulama birçok kullanıcı tarafından işeme konuldu. Android cihaz aldığında Google adı yüklü gelen dosya içerisinde yer alan Google Play filmler bir kesim tarafından hiç açılmamış olurken topluluk tarafından sık kullanılır hale geldi.

google play filmler

2020 yılında başlayan Google TV piyasaya sürülürken Apple TV'nin kopyası haline geldi. Google TV ile beraber gelen kiralama, satın alma seçenekleri diğer platformları arasında geçiş özellikleri sunuldu.

Android TV içerisinde tek bir “Mağaza” uygulaması Play Filmler, Google TV ve YouTube üzerinde yer alan kitaplarını içerisinde barındırır. Bu durumda tek bir uygulama içerisinde tüm platformlar bulunacak. Bu kullanıcılar açısından iyi bir haber uygulamadan uygulamaya atlamak zorunda olmazken karışıklıklara son verilecek. 

Son Haberler