Google Mesajlar'dan "Fotoğrafları hızlı gönder" özelliği geliyor

Google Mesajlar'dan "Fotoğrafları hızlı gönder" özelliği geliyor
Google Mesajlar'ın "Fotoğrafları daha hızlı gönder" özelliği kullanıma giriyor. Bu özellikle birlikte fotoğraflar daha küçük boyutlarla gönderilirken, kalite biraz daha azaltılıyor. Ama süreden kazanmış oluyorsunuz.

Google Mesajlar'ın "Fotoğrafları daha hızlı gönder" özelliği geçtiğimiz ay tanıtılmıştı ve şimdi daha yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor.

"Fotoğrafları daha hızlı gönder" özelliği, Google Mesajlar uygulamasının ayarlar menüsünde yeni bir geçiş olarak bulunabiliyor.

Bu özellik muhtemelen yalnızca standart SMS mesajlaşmasının ötesinde gelişmiş özellikler ve yetenekler sunan ve Google Pixel veya Samsung Galaxy gibi Android telefonlarda bulunan RCS mesajları için geçerlidir.

DOSYA BOYUTU KÜÇÜLÜYOR

SMS yoluyla gönderilen fotoğraflar tipik olarak daha düşük çözünürlükte olduğundan, bu yeni özellik kullanıcıların diğer RCS mesajlaşma özelliklerini korurken dosya boyutunu daha da küçültmelerine olanak tanıyor. Bu özellikler arasında birinin ne zaman yazdığını görebilme, mobil veri ve Wi-Fi üzerinden mesaj gönderebilme, okundu bilgisini etkinleştirebilme ve daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşabilme yer alıyor.

"Fotoğrafları daha hızlı gönder" özelliğini etkinleştirdiğinizde dosya boyutu yüzde 60'tan fazla azalırken yakınlaştırdığınızda kalite farkı da ciddi şekilde fark ediliyor.

Google, aylar süren testlerin ardından Google Mesajlar uygulamasının kararlı sürümlerinde RCS grup sohbetleri için uçtan uca şifrelemeyi kullanıma sunuyor gibi görünüyor. Bu özellik daha önce yalnızca bireysel konuşmalar için kullanılabiliyordu.

Son Haberler