Google, Play Store için can sıkan bir değişiklik yaptı: Sessiz sedasız yerleştirildi

Google, Play Store için can sıkan bir değişiklik yaptı: Sessiz sedasız yerleştirildi
Android uygulama mağazası Google Play Store için can sıkan bir değişiklik yapıldı. Kullanıcıların uygulama yüklemesinde karşısına çıkacak.

Android cihazların uygulama mağazası Play Store, milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Google ise bu fırsatı gelire çevirmek için kendi çıkarları uğruna adımlar atıyor ve son değişiklik de bunu gözler önüne seriyor.

Google'ın Play Store'da yaptığı değişiklik reklamlarla ilgili. Halihazırda uygulama indirilirken genelde göze bile gelmeyen reklamlar gösteriliyordu. Fakat son değişiklikle beraber Google bunu daha da göze sokuyor.

Play Store'daki reklamlar arttı

Reklam konusunda agresifleşen bir tavır ortaya koyan Google, Play Store'da daha fazla reklam göstermeye başladı.

google-play-ads-after.jpg

Kullanıcılar artık uygulama yükleme kısmında "Sizin için önerilenler" bölümü altındaki bir uygulama listesinde daha fazla reklam görmeye başladı. Tavsiye kılığına giren bu reklamlar iki sırada yan yana gösteriliyor.

google-play-ads-before.jpg

Son dönemde pek çok uygulamasında reklamları artıran Google, Play Store için de bunu yaptı. Milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen mağazada artık daha fazla reklam öne çıkarken,bu hamle ile birlikte Google da kendi kasasını doldurmayı amaçlıyor. Söz konusu reklamlar yukarıdaki ekran görüntüsünden de görüldüğü üzere uygulama yüklemek istediğinizde alt tarafta gözle görülür şekilde karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Androidpolice
Derleme: veteknoloji.net

Son Haberler