Google Takvim'de rastgele etkinlikler oluşturan hata tespit edildi

Google Takvim'de rastgele etkinlikler oluşturan hata tespit edildi
9to5Google tarafından yayınlanan bir rapora göre, Google Takvim uygulaması kullanıcıların gelen kutusunda bulunan e-postalar tarafından tetiklenen bir arıza neticesinde rastgele etkinlikler oluşturuyor

Google Takvim kullanıcıları son zamanlarda uygulamada bazı hatalar tespit etti. Raporda, bilinmeyen bu hata nedeniyle, uygulamanın kullanıcının Gmail gelen kutusuna gelen e-postalara dayalı olarak rastgele etkinlikler oluşturduğu belirtiliyor. Twitter'da birkaç kullanıcı sorunu bildirmiş ve Takvimlerinin rastgele etkinlikler oluşturduğuna dair ekran görüntülerini paylaşmıştır.

Özellikle, kullanıcıların uygulamada herhangi bir aksaklıktan kaçınmak istemeleri durumunda, Ayarlar>Etkinlikler>Gmail'den takvimime otomatik olarak etkinlik ekle seçeneğini kapatabilirler. Bu, uygulamanın Gmail'deki gerçek etkinlikleri yönetmesini durduracak ve aynı konuda zaman zaman hatırlatıcılar sağlayacaktır.

Bu arada, Google kısa bir süre önce Google for India etkinliğini düzenledi ve burada şirket yapay zeka ve daha fazlası alanında yeni duyurular yaptı. Etkinlikte Google, doktorlar tarafından elle yazılan reçeteleri tanımlama ve deşifre etme yolları üzerinde çalıştığını da duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, "Tıbbi reçetelerde yazılanları tanımlamanın karmaşık süreci üzerinde, tıbbi sağlık uzmanları için yapay zeka kullanarak dijitalleştirmek için yardımcı bir model oluşturarak çalışmaya başladık" denildi.

Bu özellik şu anda bir araştırma prototipi ve henüz halka açık değil. Etkinlik sırasında bir Google yöneticisi tarafından gösterilen özellik, kullanıma sunulduğunda kullanıcıların reçetenin fotoğrafını çekmelerine ya da fotoğraf kütüphanelerinden yüklemelerine olanak tanıyacak. Görüntü daha sonra işlenecek ve reçetede belirtilen ilaçları gösterecek.

Şirketten yapılan açıklamada, "Bu, eczacılar gibi döngüdeki insanları güçlendirerek el yazısıyla yazılmış tıbbi belgelerin dijitalleştirilmesi için yardımcı bir teknoloji görevi görecek, ancak hiçbir karar yalnızca bu teknoloji tarafından sağlanan çıktıya dayalı olarak verilmeyecek" denildi.

Etkinlikte Google, Arama için bir Çoklu Arama özelliği getirmeyi planladığını da duyurdu. Bu özellik kullanıcıların resim ya da ekran görüntüsü almalarına ve kolay arama için sorgularına metin eklemelerine olanak tanıyacak.

Son Haberler