Google, YouTube için "başarılar" ve "ödüller" özelliğini başlattı! Tamam da ne işe yarıyor?

Google, YouTube için "başarılar" ve "ödüller" özelliğini başlattı! Tamam da ne işe yarıyor?
Google, YouTube Premium aboneleri için yeni bir özellik başlattı. Bunlardan biri "başarılar" diğeri ise "ödüller." Peki ne işe yarıyor?

Google, YouTube için son zamanda yaptığı değişiklikleri artırdı. Reklam engelleyicilerin önüne geçmek için çalışmalar yapan şirket, diğer yandan YouTube Music için de önemli güncellemeler yaptı.

Kısa süre önce bunlara bir yenisi daha eklendi. Bundan sonra YouTube kullanıcıları "başarılar" alabilirken, aynı zamanda "ödüller’’ kazanabilir.

Hiçbir faydası olmayacak

9to5Google’ın haberine göre Google’ın YouTube için getirdiği bu yenilik, Premium abonelerini kapsıyor ancak herhangi bir faydası yok.

Ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere ücretli aboneliğe sahip kullanıcılar; hizmeti kullanma sürecinde çeşitli başarılar ve ödüller alabilecek.

screenshot-9to5google-com-2023-0.jpg

Zaman zaman kullanıcı, yeni rozet stili akışında Tebrik uyarısı alacak. Bu animasyon tüm ekranı kaplarken eğlenceli bir simge ile karşınıza çıkacak. Ayrıca kazandığınız tüm ödülleri Premium avantajlarınız sayfasında görmekte mümkün.

Hangi durumlarda ödül kazanılacak diye sorarsanız, eğer resim içinde resim modunda uzun süre bir şeyleri izliyor veya dinliyorsanız, ya da 100 saat boyunca YouTube Music’te zaman geçiriyorsanız çeşitli ödüller alabilirsiniz.

Son Haberler