Güzelim Twitter ne hale geldi! Ücretsiz mavi tikleri geri getirmenin yolu bulundu

Güzelim Twitter ne hale geldi! Ücretsiz mavi tikleri geri getirmenin yolu bulundu
Elon Musk'ın satın aldığı Twitter'daki eski, ücretsiz şekilde verilen mavi tikleri geri getiren bir açık tespit edildi. Musk, mavi tiki ücretli yaparken, mavi tiki alınan kişiler keşfettikleri açıkla bu tiki ücret ödemeden geri getirebiliyor.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal kararlar aldı. Bunların en dikkat çekeni, doğrulama rozetlerinin paralı hale getirilmesiydi. Kullanıcılar, doğrulama rozetine sahip olmak için Twitter Blue abonesi olup, aylık ödeme yapmayı kabul etmeliydi. Üstelik platform, geçtiğimiz ay itibarıyla eski dönemden kalma namıdiğer mavi tikleri kaldırdı.

Şimdiyse konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Twitter'daki eski doğrulama rozetlerini geri getiren bir açık tespit edildi. Kullanıcılar, bu bugdan faydalanarak mavi tiklerini geri alabiliyorlar. Ancak bunun da geçici olduğunu söyleyelim.

Twitter biyografinizi güncellerseniz, mavi tikinizi geri alabilirsiniz

TechCrunch'tan Amanda Silberling tarafından keşfedilen açık, aslında oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Geçmişte doğrulama rozeti almış bir hesaba sahipseniz ve bu hesaptaki biyografi bölümünü herhangi bir şekilde değiştirirseniz, eski mavi tikinizi geri alabilirsiniz. Bu arada; biyografide yaptığınız değişikliğin hiçbir önemi yok. İsterseniz tek bir boşluk ekleyin isterseniz sil baştan düzenleyin. Bug her durumda çalışıyor.

Mavi tik geri geliyor ama sayfayı güncelleyince yine gidiyor

Ancak bu bugun diğer kullanıcılara nasıl yansıdığı net değil. Öyle ki biyografinizi güncelledikten sonra aldığınız mavi tik, sayfayı yenilediğinizde kayboluyor. Biyografi güncellendiğinde ise geri geliyor.

Son Haberler