HBO Max, Türkiye'ye gelecek mi? Bomba iddia geldi!

HBO Max, Türkiye'ye gelecek mi? Bomba iddia geldi!
Netflix rakibi dijital streaming servisi HBO Max, Türkiye pazarına giriş yapma planlarından vazgeçmiş olabilir. Ortaya çıkan son iddialar, şirketin bu düşüncesini rafa kaldırdığını öne sürüyor.

Netflix rakibi dijital streaming platformu HBO Max kısa sürede büyük bir başarı elde etti. Son raporlara göre dünya çapında 76,8 milyon ücretli abone elde eden platform, Warner Bros. Discovery çatısı altında faaliyetlerini yürütüyor. Ünlü SVOD hizmeti, Mayıs 2020'den bu yana kullanıcılarına başarıyla hizmet veriyor ve yavaş yavaş yeni pazarlara açılmayı sürdürüyor. Uzun süredir ülkemize ne zaman geleceği büyük bir merakla takip edilen servis hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

HBO Max'in Türkiye'ye geleceği tarih ilk olarak 2022 yılının son çeyreği olarak belirtilmişti. Sonbahar döneminde ülkemizde faaliyetlerine başlaması beklenen platformla ilgili sürpriz bir dedikodu yayılmaya başladı. Ünlü streaming ağının Türkiye operasyonlarının iptal edildiği konuşuluyor.

HBO Max, Türkiye'ye gelmeyecek!

Erdem Tatar isimli bir Twitter kullanıcısı bugün çarpıcı bir iddia ortaya attı. Streaming ağlarını yakından takip eden ve özellikle de HBO Max ile ilgili gelişmeleri sürekli olarak takipçileriyle paylaşan Tatar'dan üzücü haber geldi. Tatar'ın iddialarına göre Warner Bros. Discovery çatısı altında hizmet veren servis, ülkemizde faaliyet göstermekten ne yazık ki vazgeçti.

hbo-max-turkiyeye-gelecek-mi-2.jpg

Erdem Tatar, HBO Max'in Türkiye'ye gelmeyeceği iddiası için herhangi bir kaynak paylaşmadı. Fakat bu iddianın yakında resmi olarak açıklanacağını ifade etti. Tatar'ın paylaştığı tweet metni ise şu şekildeydi: "HBO MAX'İN ÜLKEMİZE GELİŞİ KESİN OLARAK İPTAL EDİLDİ. Açıklarlar zaten yakında her yerde."

HBO Max Türkiye orijinal dizileri rafa kaldırıldı

Platform bu yıl içerisinde Türkiye'ye gelme planları devam ederken, ülkemizde üreteceği orijinal diziler için çalışmalara başlamıştı. Fakat platformun Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye'deki orijinal projelerini resmen durdurduğu açıklandı.

HBO Max Türkiye dizileri arasında Kör Nokta isimli bir proje yer alıyordu. OJO Pictures yapımcılığında çalışmaları başlatılan yapımın toplamda sekiz bölümden oluşması bekleniyordu. Dizinin başrolünde Nejat İşler ile Aslıhan Gürbüz'ün yer alması planlanmaktaydı.

Warner Bros. Discovery platformunun HBO Max ile Türkiye pazarına giriş yapması şu an için sekteye uğramış görünüyor. Yapım aşamasında olan projeler askıya alınırken, aynı zamanda halen daha firmanın ülkemizde bir CEO göstermemesi de iddiaları doğrular nitelikte.

Son Haberler