Herkes bunu bekliyordu: WhatsApp'tan bomba yenilik, 15 dakika içinde müdahale edilebilecek!

Herkes bunu bekliyordu: WhatsApp'tan bomba yenilik, 15 dakika içinde müdahale edilebilecek!
Meta, WhatsApp için yeni özellikleri duyurmaya devam ederken bir yenisini daha kısa süre önce paylaştı. Kullanıcı

Meta, WhatsApp için yeni özelliğin daha duyurusunu yaptı. Geçtiğimiz günlerde sohbet kilitleme özelliğin iOS ve Android cihazlarda kullanıma sunulurken, şimdi ise mesajları düzenlemeyle ilgili bir özellik resmi olarak duyuruldu.

Söz konusu yenilik Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg tarafından paylaşıldı. Mark, paylaşımında kullanıcıların herhangi bir mesajı 15 dakika süre boyunca düzenleyebileceklerini paylaştı.

WhatsApp'ta mesaj düzenleme dönemi başladı

Yeni güncelleme ile WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajı 15 dakika içerisinde düzenleyebileceksiniz. Bu sayede yapılan ufak yazım hataları için “silip yeniden gönderme” ya da “yeni mesaj yazma” sürecini tamamen ortadan kaldıracak olan şirket, bu adımıyla kullanıcıları oldukça memnun etmiş durumda.

WhatsApp'ta düzenlemek istediğinz mesaja uzun süre basarak ve ''düzenle'yi seçerek bu özelliğe erişilebiliyor. Ancak bir mesajı düzeltebilmek için en fazla 15 dakikanız olduğunu unutmamakta fayda var. Peki düzenlenen mesaj anlaşılabilecek mi?

Eğer bir mesajı 15 dakika içerisinde düzenliyorsanız, bu değişikliği iletiyi gönderdiğiniz kişi de görecektir. Düzenlenen mesajın yanında küçük bir ''düzenlendi'' ibaresi yer alacak. iPhone kullanıcıları da aslında bu özelliğe iMessage'den aşina. Bu uygulamada da eğer bir mesaj düzenleniyor ise kullanıcılara düzenlendi şeklinde bir ibare gösteriliyor.

Yeni özellik şu anda beta kullanıcıları tarafından etkin olarak kullanılabiliyor. Fakat diğer kullanıcılar için birkaç gün veya birkaç hafta için de özellik kullanıma sunulabilir.

Kaynak: The Verge
Derleme: Veteknoloji.net

Son Haberler