İddia: Apple M2 işlemcili iPad Pro'ları yakında satışa sunacak

İddia: Apple M2 işlemcili iPad Pro'ları yakında satışa sunacak
Geçen haftaki WWDC 2022 etkiliğinde sonrası M2 işlemcili yeni iPad Pro'nun yakında piyasaya çıkacağı dedikoduları ayyuka çıktı.

Geçen haftaki WWDC 2022 geliştirici konferansında duyurulan yeni M2 çipinin hemen ardından, sıra kablosuz şarj ve kamera sistemlerini kullanacak, M2'li yeni bir iPad Pro'nun yakında piyasaya çıkacağı dedikodularına geldi.

Bloomberg'den Mark Gurman, Apple'ın Eylül veya Ekim aylarında iki iPad Pro modelini ( 11 ve 12,9 inç'lik modeller) M2 çipiyle güncellemesini beklediğini bildirdi. Daha büyük bir iPad Pro içinse 2023 tarihini işaret ediyor.

Gurman, yeni iPad'lerde geçen haftaki WWDC 2022 geliştirici konferansında duyurulan yeni M2 çipinin yanı sıra kablosuz şarj ve kamera sisteminde yükseltme olmasını bekliyor. Yeni iPad'lerin ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair açık bir söz yok. Ancak önceki yıllara bakılırsa Apple, duyuruları yeni iPhone'u tanıttığı sıralarda yapabilir. Bu da sonbahara denk geliyor.

Geçen yıl Gurman, Apple'ın daha büyük ekranlı iPad'leri araştırdığını açıkladı, ancak Apple'ın 2022 için "mevcut boyutlarda" yeniden tasarlanmış bir iPad Pro'yu piyasaya sürmeye devam etmesi nedeniyle yeni modellerin 2023'ten önce gelmelerinin olası olmadığı konusunda uyardı.

Bu yüzden henüz Apple M1 işlemcili bir iPad Pro almadıysanız ve güçlü bir iPad alma niyetiniz varsa, biraz daha bekleyip M2 işlemcili bir model alabilirsiniz.

Kaynak: CHIP

Son Haberler