İlk iPhone model rekor fiyata satıldı!

İlk iPhone model rekor fiyata satıldı!
2007 model olmasına rağmen kutusunun jelatini bile sökülmemiş orijinal bir iPhone, açık artırmada rekor fiyata satışa çıktı. Satılan parayla 200 tane iPhone 14 almak mümkün.

Akıllı telefon sektörünün bugünlere gelmesinde büyük katkılar sağlayan ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın 2007 model iPhone'u, zaman zaman açık artırma haberleri ile karşımıza çıkıyor. Bugün, yine benzer bir gelişme ile karşınızdayız. Kutusu bile açılmamış, jelatini üzerinde duran 2007 model 4 GB'lik bir iPhone, çıkarıldığı açık artırmada rekor bir fiyata satıldı. Orijinal iPhone'un satıldığı paraya deyim yerindeyse "dünyaları" satın almak mümkün.

LCG Müzayede bünyesinde 30 Haziran'da açık artırmaya çıkarılan orijinal iPhone, 16 Temmuz'da yeni sahibine kavuştu. 10 bin dolar ile başlayan açık artırma, tam olarak 158 bin 644 dolara nihayete vardı. Açık artırmada 2007 model bir iPhone'a kimin bu devasa parayı verdiği açıklanmadı. Rakamın karşılaştırılması açısından şöyle bir şey söyleyebiliriz: Bu para ile yaklaşık 4 adet Tesla Model 3 (40 bin dolar) satın alabilirsiniz.

Bir iPhone için rekor fiyat!

Tahminler, bu akıllı telefon için 50 bin dolar ila 100 bin dolar ödeme yapılacağı yönündeydi. Ancak açık artırma, tahminleri aşan rekor bir fiyatla sonlandı. Geçmişte, 63.356 dolar ve 54.904 dolar gibi fiyatlar, 2007 model iPhone için gerçek olmuştu. Yeni rekor, kolay kolay kırılabilecek gibi görünmüyor. Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Açık artırmayı kazanan kişi, bu parayla 200 civarında iPhone 14 satın alabilir.

Son Haberler