Instagram başkanından o özellikle ilgili pişmanlık açıklaması

Instagram başkanından o özellikle ilgili pişmanlık açıklaması
Instagram'ın başkanı Mosseri, platformun 2022'de bu önemli bir konuda dengeyi koruyamadığını ama artık işlerin yoluna girdiğini söyledi.

Görünene göre Instagram'ın başkanı Adam Mosseri bile, platformun geçen yıl videolara ve Reels'e orantısız bir vurgu yaptığına inanıyor ve bu nedenle geleneksel fotoğraf paylaşımlarının ikinci planda kaldığını kabul ediyor.

Yönetici, kısa bir süre önce kullanıcılarla yaptığı haftalık Soru-Cevap oturumlarından birinde, "Bence 2022'de videoya aşırı odaklandık; çok fazla video ile birlikte yetersiz fotoğraf gösterdik" dedi. Mosseri, Instagram'ın bu durumu düzene sokabilmek ve eşit bir denge sağlamak için arka planda çalışmaya devam ettiğini ve dahili ölçümlerin bunun işe yaradığını gösterdiğini söyledi.

"Birinin fotoğrafları ve videoları ne sıklıkta beğendiği ve birinin fotoğraflara karşı videolara ne sıklıkta yorum yaptığı gibi şeyler kabaca eşit olmalıdır, bu da her şeyin dengeli olduğuna dair iyi bir işarettir" diyen Mosseri, "Fotoğraflar her zaman yaptığımız işin önemli bir parçası olacak" demeyi de ihmal etmedi.

Instagram, geçtiğimiz yıl TikTok'a benzer bir uygulama tarzı ile yeniden tasarlandıktan sonra fotoğrafçıların Instagram'a olan inançlarını kaybetmeye başladığını gördü. Ve doğal olarak bazı büyük değişim adımlarından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Son Haberler