Instagram hesabını çaldıranlar için destek almak kolaylaştı

Instagram hesabını çaldıranlar için destek almak kolaylaştı
Instagram, hesabını çaldıran ve erişim sorunları yaşayan hesaplara yardımcı olmak için bir "hacked" merkezi açtığını duyurdu.

Instagram'ın duyuru blogunda yer alan mesajda, "Erişim sorunları yaşayan veya saldırıya uğramış olabilecek hesapları desteklemek için, insanların hesap erişim sorunlarını bildirmek ve çözmek için güvenebilecekleri yeni ve kapsamlı bir hedef olan Instagram.com/hacked adresini oluşturduk" denildi.

"Hesabınıza giriş yapamıyorsanız, cep telefonunuzdan veya masaüstü tarayıcınızdan Instagram.com/hacked adresine girin. Ardından, saldırıya uğradığınızı, şifrenizi unuttuğunuzu, iki faktörlü kimlik doğrulamaya erişiminizi kaybettiğinizi veya hesabınızın devre dışı bırakıldığını düşünüp düşünmediğinizi seçebileceksiniz. Buradan sonra, hesabınıza yeniden erişim kazanmanıza yardımcı olacak bir dizi adımı takip edebileceksiniz. Bilgilerinizle ilişkili birden fazla hesabınız varsa, hangi hesabın desteğe ihtiyacı olduğunu seçebileceksiniz."

ABD merkezli teknoloji portalı TechCrunch'ın haberine göre Instagram, kullanıcılara erişimlerini kaybetmeleri halinde hesaplarını yeniden kazanmaları için çeşitli yollar sunabilecek bir özelliğe erişimi de genişletiyor.

Şirket, yeni hesap desteği ve kurtarma yöntemlerine ek olarak, Instagram'da hacklenmeyi gerçekleşmeden önce önlemeye yardımcı olacak yolları da test ettiklerini söyledi.

"İlk olarak, otomatik sistemlerimizin kötü niyetli olduğunu tespit ettiği hesapları, Topluluk Kurallarımıza aykırı olan başkalarının kimliğine bürünenler de dahil olmak üzere kaldırıyoruz. İkinci olarak, kötü niyetli kişiler genellikle hesapları hemen kötü niyetli olarak kullanmadıkları için, birisini taklit ettiğinden şüphelendiğimiz bir hesap sizi takip etmeyi talep ederse uyarı göndermeyi test ediyoruz.

Son Haberler