Instagram, Telegram'a meydan okuduğu yeni özelliğini kullanıma sundu

Instagram, Telegram'a meydan okuduğu yeni özelliğini kullanıma sundu
Sosyal medya platformları arasında rekabetin dozu tavan yaptı. Sık sık yeni özelliklerle güncellenen Instagram, Telegram'a meydan okuyacağı yeniliğini de kullanıma sundu.

Meta'nın sosyal medya platformu Instagram için sık sık güncellemeler yapılıyor. Bu güncellemeler normal olarak yeni özellikleri de beraberinde getiriyor.

Kısa süre önce Meta, Instagram için Telegram'a meydan okuduğu, aslında rakip uygulamasından esinlerek geliştirdiği yeni özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik artık dünyanın dört bir yanında kullanılabilir.

Instagram'da yeni dönem: Kanallar

Firmanın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu, uzunca bir süre sadece belirli içerik üreticileri kapsayan yeni özelliklerinden birisi “Yayın Kanalları” olmuştu. İşte bu özellik bugün itibarıyla Dünya genelindeki tüm Instagram kullanıcıları için aktif edildi.

Meta'nın açıklamasında 'Kanallar' özelliği için şu açıklamalara yer verildi:

“Instagram içerik üreticisi olarak takipçilerinizle duyurular, kamera arkası içerikleri ve etkinlik ayrıntıları veya yaklaşan iş birlikleri gibi mesajları paylaşmak için bir yayın kanalı oluşturabilirsiniz. Kanalınıza katılan takipçiler, gönderdiğiniz mesajlara ifade bırakabilecek veya kanalda oluşturduğunuz anketlerde oy verebilecek ancak mesaj gönderemeyecektir. Yayın kanallarınız herkese açık olduğundan, Instagram’da herhangi bir kişi bunları keşfedebilir ancak yalnızca takipçileriniz bu sohbetlere katılabilir''.

Yayın kanalını açmak için ise yapmanız gerekenler oldukça basit, aşağıdaki talimatları sırasıyla uygulayın:

-Akışın sağ üst köşesinde yer alan mesaj simgesine dokunun
-Sağ üstte bulunan simgeye dokunun
-Ardından Yayın kanalı oluştur deyin
-Son olara kgerekli ayarları ve isim seçimlerini yaptıktan sonra alttayki Yayın Kanalı oluştur seçeneğine dokunun, hepsi bu kadar.

Yayın kanalları nasıl takip edilir?

Log'un aktardığına göre “Yayın kanalınızda ilk mesajı gönderdiğinizde tüm takipçileriniz, kendilerini kanala katılmaya davet eden bir bildirim alır. İnsanları katılmaya şu şekilde de davet edebilirsiniz:

-Kanalınızın davet bağlantısının paylaşılması. Not: Yayın kanalınızın davet bağlantısı kapatılamaz. Ancak bu bağlantıyı sıfırlayarak istediğiniz zaman yeni bir bağlantı oluşturabilirsiniz.
-Kanalın hikayelerinize eklenmesi. Bir yayın kanalının içerik üreticisi ve yöneticisi olarak kanalınızı hikayede paylaşabilirsiniz. Instagram’da yayın kanallarının yöneticilerinin neler yapabildiği hakkında daha fazla bilgi alın.
-Bir hikayede kanaldan bir mesaj paylaşmak için kanaldaki mesaja dokunup basılı tuttuktan sonra Hikayede paylaş’a dokunun. Hikayeniz mesajın bir görselini içerir. Hikayenizi görüntüleyebilen kişiler, yayın kanalını bulmak ve kanala katılmak için mesaj görseline dokunabilir.

Son Haberler