Instagram yeni özellikler duyurdu: Artık Notlar'a müzik eklenebiliyor, işte gelen tüm yenilikler

Instagram yeni özellikler duyurdu: Artık Notlar'a müzik eklenebiliyor, işte gelen tüm yenilikler
Daha önce sessiz sedasız Notlar özelliğini kullanıma sunan Instagram, kısa süre önce yeni bir güncellemenin duyurusunu yaptı. Bununla beraber Notlar için eğlenceli bir yenilik de geldi.

Sosyal medya platformu Instagram, her işletim sistemi için yeni güncellemeleriyle daha iyi hale geliyor. İşlevsellik açıdan artık her kesime hitap eden platforma birkaç ay önce 'Notlar' özelliği eklenmişti. Bu özellik pek çok kişi tarafından dikkat çekerken, Notlar için yeni bir güncelleme daha duyuruldu.

Artık hangi şarkıyı dinlediğinizi Notlar'da paylaşabilirsiniz

Yeni güncellemeye göre artık Notlar'a müzik ve çevri desteği eklendi. Kullanıcılar durum güncellemelerine 30 saniyelik bir klibin parçasını ve yanında kısa bir açıklamasını ekleme seçeneğine sahip olacak1686673080-meta-gtm-arloparks-10.jpg.

Aralık ayında sunulan Notlar özelliği, Twitter ve uzak mesajların ögelerini harmanlıyor. Söz konusu özelliğe baktığımızda 50 karakter sınırı bulunuyor ve normal gönderi ve Hikaye'lere kıyasla daha küçük bir ölçekle geliyor.

1686673534-instagram-notes-music.jpg

Müzik desteğinin eklenmesi Instagram Notlar'ı için artık müziklerin bir kısmını paylaşmayı mümkün hale getiriyor.

Öte yandan Meta'nın, Twitter rakibi bir platform üzerine çalıştığını da belirtelim. Project 92 kod isimli olacak uygulama, Instagram'a entegreli olarak çalışacak ve ayrı bir hesaba olan ihtiyacı ortadan kaldıracak. Bunun yanı sıra yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'ye rakip olacak sohbet botu da, yine Meta'nın çalışmaları arasında yer alıyor .

Son Haberler