Instagram'dan şaşırtan çıkış: Yalnızca 5 ayda...

Instagram'dan şaşırtan çıkış: Yalnızca 5 ayda...
Bir kullanıcının Instagram CEO'suna Thread's konusunda işlerin nasıl gittiğini sorması üzerine Mosseri, ilginç bir itirafta bulunarak henüz istenilen seviyede olmadıklarını söyledi. Mosseri, Threads'i ne kadar bir süre içerisinde yaptıklarını da açıkladı.

Söylenene göre Instagram, Threads'i sadece beş ayda oluşturdu. Bazıları Meta'nın yıllardır bir Twitter rakibi üzerinde çalışıyor olmasının daha muhtemel olduğunu düşünüyor olsa da bu, bizzat Instagram CEO'su Adam Mosseri tarafından söylendi.

Bir kullanıcı Instagram CEO'suna Threads'in birkaç hafta önceki lansmanından bu yana işlerin nasıl gittiğini sordu. Mosseri, beklenenden daha iyi olduğunu ancak istedikleri seviyeye yakın olmadığını söyledi. Bu, Threads'in lansmanından bu yana kan kaybettiğini söyleyen bir raporla da örtüşüyor.

Mosseri'nin daha sonra söyledikleri ise daha açıklayıcı görünüyor. CEO'ya göre Threads, küçük bir ekip tarafından yaklaşık beş ayda oluşturuldu. Ayrıca uygulamayı başlangıçta planladıklarından daha erken piyasaya sürdüklerini, çünkü geç kaldıklarını düşündüklerini söyledi.

Buna göre şirketin Threads'i Şubat 2023'e kadar, yani Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasından sadece dört ay sonrasına kadar geliştirmeye başlamadığını anlayabiliyoruz. Diğer taraftan şirketin, Twitter'ın 4 Temmuz'daki paylaşım sınırı skandalını yaşadığı sırada bu hizmeti başlatmak için eşsiz bir fırsat yakaladığı izlenimini veriyor.

Threads iki haftadır yayında ve iyi bir takipçi kitlesine sahip. Sosyal medya uygulamasının şimdiden 100 milyondan fazla kullanıcısı var, ancak bunların yalnızca yaklaşık 23 milyonu platformda günlük olarak aktif. Bu rakam Twitter'ın 100 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısıyla kıyaslandığında hala sönük kalıyor.

Threads harika bir lansman yapmış olsa da Twitter'ın kültürel alaka düzeyinin yerini almak istiyorsa kat etmesi gereken çok uzun bir yol var.

Son Haberler