iOS 16'nın o özelliği Android 14'e gelecek!

iOS 16'nın o özelliği Android 14'e gelecek!
Apple'ın iOS 16'sında bulunan özellikle, Android 14'e de gelecek gibi görünüyor. Bu özellikle birlikte Android kullanıcıları önemli iyileştirmelerle karşılaşabilir. İşte ayrıntılar...

Genel olarak baktığımızda Android, iOS'tan daha fazla çoklu görev esnekliği sunabilen bir işletim sistemi. Buna rağmen, iki tam ekran uygulama arasında dosyaları sürükleyip bırakma yeteneğine sahip değil. iOS 16 ise, sistem hareketlerini kullanarak bir tam ekran uygulamasından bir öğeyi sürükleyip başka bir tam ekran uygulamasına bırakmanıza imkan tanıyor.

Neyse ki, Android 14 ile bu durum değişebilir. Son söylentilere göre Android 14, Android çoklu görev yeteneklerini çok daha iyi bir deneyim haline getirecek yeni bir özellik sunacak. Google News Telegram kanalının editörü Nail Sadykov, en son Android 14 beta sürümünde, dosyaları veya metni iki tam ekran uygulama arasında sürükleyip bırakmanıza izin veren bir özellik fark etti.

Android 14'te yapmanız gereken tek şey, bir parmağınızla metne, resimlere veya diğer dosyalara uzun basmak, ardından ikinci parmağınızı kullanarak seçili ortamı tutarken sistemde gezinme hareketleri yapmak olacak. Bu hareket komutu ile dosyaları uygulamalar arasında sürükleyip bırakmak için iki uygulamayı bölünmüş ekran moduna geçirme ihtiyacı ortadan kaldırılmış oluyor.

Bu özellik, katlanabilir telefonlar ve tabletler gibi büyük ekranlı cihazlarda daha da kullanışlı olabilir. Özellik, bu yılın sonlarında kullanıma sunulacak olan Android 14 ile uyumlu telefonlara ve tabletlere gelecek.

Son Haberler