iPhone 15 Pro Max bekleyenlere kötü haber

iPhone 15 Pro Max bekleyenlere kötü haber
Uzun zamandır beklenen iPhone 15 serisine ilişkin haberler devam ederken bu sefer üzücü bir haber geldi ve konu iPhone 15 Pro Max ile ilgili.

12 Eylül lansmanı için ger sayım başladı. iPhone 15 serisine dair beklentiler de giderek arttı. Büyük çıkış tarihi etkinliği yaklaşırken iPhone 15 serisiyle ilgili daha fazla bilgiler ortaya çıkıyor, analistler de daha fazla tahminde bulunuyor. Şimdi ise iPhone 15 Pro Max'in "Wonderlust" etkinliğinde tanıtılacağı söylentisi, bu telefonun çıkmasını bekleyenlere üzücü bir haber.

"iPhone 15 Pro Max'in depolama alanı fiyata rağmen üzebilir"

iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Pro Max'in bir hafta içinde duyurulması bekleniyor ve Apple'ın 100 dolarlık fiyat artışı planladığı söyleniyor. Apple'ın bu fiyat artışını temel depolama kapasitesini 128 GB'tan 256 GB veya üzerine çıkararak telafi edeceği düşünülüyordu ancak durumun pek de öyle olmayacağı öğrenildi.

TrendForce analistleri yeni yayınlanan bir araştırmada iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Pro Max'in iPhone 14 Pro serisi ile aynı şekilde 128 GB depolama alanıyla beraber satılacağı söyleniyor. İlginç olan, raporda iPhone 15 Pro fiyatının iPhone 14 Pro'ya kıyasla değişmeden 999 dolarda kalacağının belirtilmesi. Bu arada iPhone 15 Pro Max, 100 dolarlık fiyat artışıyla 1199 dolar fiyatla satışa sunulacak.

iPhone 15 Pro Max bekleyenlere kötü haber

Bu durum, hem iPhone 15 Pro'nun hem de kardeşinin bu yıl fiyat artışları göreceğini iddia eden diğer raporlarla çelişiyor. Her durumda TrendForce, fiyat değişikliği olmasına rağmen her iki modelin 128 GB depolama alanıyla geleceğini söylüyor. Ayrıca depolama seçeneklerinin 1 TB'a kadar artacağını iddia ederek, iPhone 15 Pro'nun bu yıl yeni bir 2 TB yapılandırmasıyla piyasaya sürüleceğine dair önceki söylentilerle çelişiyor. Diğer analist raporları fiyat artışını iki ana faktöre bağlıyor. Bunlardan birisi yeni titanyum gövde diğeri de periskop kamera.

TrendForce ayrıca iPhone 14 Pro'nun 6 GB RAM'i yerine iPhone 15 Pro modelinin 8 GB RAM'e sahip olacağını belirtiyor. Apple'ın temel depolama alan miktarını ikiye katlayarak 256 GB'a çıkarmasını bekliyorsanız, bu bir hayal gibi görünüyor (en azından bu rapora dayanarak). Yakında bu konudaki gerçeği öğreneceğiz.

Son Haberler