iPhone 15 Pro'nun tasarımı ortaya çıktı: Kılıf üreticisinden ilk görüntüler sızdı

iPhone 15 Pro'nun tasarımı ortaya çıktı: Kılıf üreticisinden ilk görüntüler sızdı
İPhone tasarım değişikliğinemi gidiyor. Hangi modeller etkilenecek. İşte detaylar...

İPHONE 15 PRO'NUN TASARIM DEĞİŞİKLİĞİ Mİ VAR?

Piyasanın en çok tercihlerinden biri olan İPhone’ler her zamana damgasını vurmaya devam ediyor. İPhone ile ilgili olarak yeni bir konu öne atıldı. İPhone ile ilgili olarak sızan yeni bilgiye göre paylaşılan kılıf görüntüsü yenşi değişikliği gözler önüne serdi.

 

iphone

Buna göre İPhone 15 Pro'nun düğmelerinin değiştiği gündemde.

Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini yakın zamanda tanıtacak. Modelde değişecek özellikler ne yeni görüntüsü ortaya çıktı. Daha önceden iPhone 15 Pro'nun birleşik bir ses düğmesine sahip olacağı, tüm düğmelerinin dokunsal geri bildirim özelliğine sahip olacağı konuşuluyordu. Ancak bu tasarım değişikliğinin bir yıl ertelenmesi gündemde….

ÖZELİKLERİ GÜNDEMDE

Ayrıca Apple'ın ses düğmelerini iPhone 14 Pro modellerinden biraz daha aşağıda yer alacağı konuşuluyor. Yine eski Lightning bağlantı noktasının yerini alan yeni USB-C bağlantı noktası nedeniyle biraz daha büyük bir düğme kesimi yapacağı söyleniyor.

Weibo'da ve Twitter'da Apple sızıntılarını takip eden bir hesap tarafından paylaşılan yukarıdaki görüntü, bu değişiklikleri bizlere gösteriyor. Weibo'daki UnclePan'ın dediğine göre, aldığı iPhone 14 Pro'nun üzerine 15 Pro telefon kılıfını takmaya çalışmış, ancak başarılı olamamış. Yeni sessize alma düğmesinin farklı ve güç tuşunun daha aşağıda olduğunu belirtiyor.

 

Analist Ross Young'a göre Apple, Dinamik Ada'yı tüm iPhone 15 modellerine getirecek. Bu tüm sürümlerin Always-On ekran teknolojisine veya ProMotion'a sahip olacağı anlamına gelmiyor. Young, bu iki özelliğin iPhone 15 Pro serisine özel kalacağına inanıyor.

Diğer analistlere göre, standart iPhone 14 versiyonları öncekilerden daha kötü sattığından, normal modellere Dynamic Island'ın eklenmesi Apple'ın satışları artırmasına yardımcı olacak.

TrendForce, Apple'ın yeni iPhone'lar için iki farklı yonga stratejisine devam edeceğini söylüyor. iPhone 15 Pro yeni A17 çipine sahip olacakken, normal versiyonlar A16 ile devam edecek. Tüm yeni modeller 8GB RAM'e sahip olacak. Depolama seçenekleriyle ilgili bilgiler hala belirsiz, ancak Apple'ın halihazırda sunduğundan daha fazlasını sunması beklenmiyor.

Son Haberler