Kararlarına yetişmek imkansız! Elon Musk karanlık mod kararından vazgeçti

Kararlarına yetişmek imkansız! Elon Musk karanlık mod kararından vazgeçti
Geçtiğimiz günlerde Elon Musk'ın Twitter (yeni adıyla X) temasını kalıcı olarak karanlık yapma fikri epey tartışılırken, gelen tepkiler üzerine ünlü milyarder bu kararında geri adım attı.

Elon Musk, Twitter (şimdiki adıyla X) için kalıcı bir karanlık moda geçme yönündeki kararından vazgeçti. Ünlü milyarder daha önce mikroblog platformunun gelecekte sadece karanlık mod desteği sunacağını duyurmuştu.

This platform will soon only have "dark mode". It is better in every way.

— Elon Musk (@elonmusk) July 27, 2023

Bu duyurunun kısa bir süre sonrasındaysa Musk, resmi hesabından yaptığı açıklamada aydınlık temanın devam edeceğini açıkladı. Musk, karanlık modun platformda varsayılan seçenek olacağını, isteyenlerin karanlık moda geçebileceğini ancak arka planın koyu mavi renkte görünmesini sağlayan parlaklığı azaltma seçeneğinin kaldırılacağını söyledi.

Musk, platformda bir kullanıcıya; "Pek çok kişi aydınlık modun kalmasını istedi, bu yüzden kalacak, ancak varsayılan seçenek karanlık olacak" şeklinde yanıt verdi. Karanlık modu sevenler olsa da birçok X kullanıcısı Musk'ın açık temanın fişini çekme kararına karşı çıkıyordu.

Elon NOO. Reading is much more pleasant with a light background. Black words on light pages have been the norm since the beginning of time. This is the Aesthetic the human brain associates with reading. There are deep seated, almost subconscious, expectations around reading...

— Jash Dholani (@oldbooksguy) July 27, 2023

Estetik bir yana, karanlık mod ayarı bir cihazı gece veya daha az ışık alan yerlerde kullanırken yardımcı olabiliyor. Beyaz bir arka plan üzerinde siyah metnin görüntülendiği geleneksel bir ayarla karşılaştırıldığında kullanıcıların gözleri için daha uygun. Öte yandan, karanlık mod astigmat ve disleksisi olan kişiler için rahatsızlığa sebep olabilir.

musk-2-yokl.jpg

Temayı web sitesinden Ayarlar ve Destek kısmına tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Son Haberler