Karizma fotoğraflar oluşturan Lensa benzeri uygulama, TikTok'a ücretsiz geliyor!

Karizma fotoğraflar oluşturan Lensa benzeri uygulama, TikTok'a ücretsiz geliyor!
TikTok, kullanıcıları cezbedecek yeni bir yapay zeka üzerinde çalışıyor. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, Lensa benzeri karizma avatarlar yaratabilecek. İşte ayrıntılar...

Son yılların en popüler sosyal ağlarından TikTok'un yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre platform, yapay zeka destekli bir araç ile kullanıcıların avatar oluşturmalarına imkan tanıyacak. Tersine mühendislik çalışmalarıyla sosyal ağlara gelecek yenilikleri önceden tespit eden Matt Navarra tarafından keşfedilen özellik, kullanıcı deneyimini hayli değiştirecek gibi görünüyor.

2022 yılının sonlarına doğru Lensa isimli bir yapay zeka aracı yayınlandı. Bu yapay zeka, kullanıcıların fotoğraflarını avatarlara dönüştürüyor, ortaya eşsiz görüntüler çıkarıyordu. O dönemler hemen herkes, Lensa ile avatar oluşturdu. İşte TikTok'un üzerinde çalıştığı yeni araç da tam olarak buna benziyor. Üstelik bu özellik, oldukça basit bir kullanıma sahip olacak.

TikTok'un yeni özelliği, işte böyle avatarlar oluşturacak:

TikTok'un yapay zeka destekli avatar oluşturma özelliğini kullanabilmek için, en az 3 en fazla 10 fotoğraf yüklemesi yapılacak. Daha sonra da 5 farklı stil seçilecek. Dakikalar içerisinde oluşturulacak 30 avatardan bir tanesi, doğrudan TikTok'ta profil fotoğrafı olarak kullanılabilecek. Ayrıca avatarlar için tek tek veya toplu indirme imkanı da sunulacak. Böylelikle TikTok'ta oluşturulan bir avatar, farklı bir platformda kullanılabilecek. Ancak her TikTok kullanıcısı, bu yapay zekayı günde sadece 1 kez kullanabilecek.

TikTok, zaman zaman kullanıcı verileriyle ilgili tartışmaların odak noktasına oturabiliyor. Navarra'nın açıklamasına göre TikTok, yapay zeka aracına yüklenen fotoğrafların, avatarlar oluşturulduktan sonra silineceğini söylüyor. Ancak buna inanıp inanmamak tamamen kullanıcıların tercihinde olan bir durum. Son olarak, bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına ilişkin hiçbir açıklama olmadığını belirtelim.

Son Haberler