M2 işlemcili yeni MacBook Pro'lar sonbaharda satışa çıkabilir

M2 işlemcili yeni MacBook Pro'lar sonbaharda satışa çıkabilir
Apple, M2 işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro'ları çok yakında gün yüzüne çıkabilir. Söylentilere göre Apple'ın yeni dizüstü bilgisayarları için çok beklemek zorunda kalmayacağız.

Kısa bir süre önce Apple, M2 işlemcisini duyurdu. Haziran ayında WWDC 2022 etkinliğinde tanıtılan M2 işlemcisinin uyarlaması tamamlanmak üzere ancak görünüşe göre testler yapılıyor. Öyle ki şirketin yeni MacBook Pro'sunun çıkış tarihi hakkında sızıntılar başladı.

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre Apple, MacBook Pro 14 ve MacBook Pro 16 inç modellerinin M2 versiyonu üzerinde çalışıyor. Gurman'a göre Apple, MagSafe şarjı, daha fazla bağlantı noktası ve daha iyi ekranlar eklemek için geçen yıl yeniden tasarlanan bilgisayarlarından ikisinin tasarımını ve özelliklerini koruyacak. Yani değişecek tek şey işlemci olacak gibi görünüyor.

M1 Pro ve M1 Max yongalarının yerine muhtemelen bir M2 sürümünün ekleneceğini iddia eden Gurman, Apple'ın sonbaharda yeni bir MacBook Pro piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ancak Gurman şu uyarılarda da bulundu: "Devam eden tedarik zinciri zorlukları göz önüne alındığında, yeni modellerin mağaza raflarına tam olarak ne zaman ulaşacağını tahmin etmek zor."

Son Haberler