Microsoft Bing için büyük güncelleme geldi: Chrome ve Safari'nin pabucu dama atılacak!

Microsoft Bing için büyük güncelleme geldi: Chrome ve Safari'nin pabucu dama atılacak!
Microsoft Bing tarayıcısı için çok önemli bir güncelleme kullanıma sunuldu. iOS ve Android için işlevler artırıldı. Yeni gelen özelliklerle Chrome ve Safari'nin pabucu dama atılacak.

Yapay zeka ChatGPT'nin entegrasyonu sonrası patlama yaşayan Microsoft Bing, Android, iOS ve bilgisayarlarda adeta patlama yaşadı. Milyonlarca kişinin akın akın geçiş yaptığı Bing için kısa süre önce kapsamlı bir güncelleme yayınlandı.

Microsoft Bing'e çok önemli yenilikler geldi

Bugünden itibaren, kullanıcılar artık PC'de bir Bing Chat sohbeti başlatabilir ve sohbeti mobil cihazlarda sürdürebilir.

Microsoft, bir kullanıcının Bing Chat'ten bir bilgisayarda kullanıcı için bir tarif oluşturmasını isteyebileceği ve ardından kullanıcı markete geldiğinde ve belirli bir malzeme eksikse, kullanıcının cep telefonunda bir yedek isteyebileceğini örnek göstererek bu özelliği açıkladı.

2.jpg

İkinci büyük mobil değişiklik; iOS ve Android için Edge'de bağlansal sohbet. Bu, Edge masaüstündeki Bing kenar çubuğunda bulunan ve mobil tarayıcının, kullanıcının göz attığı web sitesinin içeriğini okumasına olanak tanıyan işlevselliğe çok benziyor.

Kullanıcılar, görüntüledikleri web sitesi hakkında sorular sormak için Edge'in altındaki Bing Chat simgesine dokunabilir ve hatta okudukları bir makaleyi veya belgeyi özetlemesini sağlayabilir.

Edge mobile, kullanıcıların bir metin parçasını vurgulayabildiği ve Bing'in bunu açıklayacağı veya özetleyeceği seçili metin eylemlerini de destekliyor. Mobil için yukarıda bahsettiğimiz yenilikler kademeler halinde önümüzdeki günlerde sunulacak.

Android ve iOS için hızlı erişim desteği geldi

Yukarıdaki yeniliklere ek olarak Microsoft, ayrıca iOS ve Android kullanıcılarının Bing Chat'i hızlı erişim için ana ekrana sabitleyeceği mobil pencere ögesi getiriyor.

3.jpg

Widget, doğrudan Bing Chat'e gitmek için bir Bing simgesi ve sesli soru sormak için bir mikrofon simgesini içeriyor. Bu hafta iOS ve Android kullanıcıları widget desteğine de kavuşmuş olacak.

Kaynak: The Verge
Yerelleştirme: Veteknoloji.net

Son Haberler