Microsoft duyurdu: Windows için bir dönem resmen sona erdi!

Microsoft duyurdu: Windows için bir dönem resmen sona erdi!
Windows 11'in piyasaya çıkması, Windows 10 için de artık yolun sonu anlamına geliyor. Bugüne kadar eski olmasına rağmen pek çok özellik kazanan Windows 10 için Microsoft kararını verdi.

Windows 11 ile kullanıcılara yepyeni bir deneyim yaşatan Microsoft, bir önceki sürüm olan Windows 10 için 2025'e kadar destek vereceğini açıklamıştı. Bu tarihe kadar Windows 10 için güncellemeler yayınlanacak, fakat kullanıcıları üzen yeni bir gelişme yaşandı.

Halihazırda Windows 10, aylık güncellemeler sayesinde yeni özelliklere sahip olabiliyordu. Fakat Microsoft'tan gelen son açıklama, artık bu özellikler için yolun sonunun geldiğini gösteriyor.

2025'e kadar yeni özellik yok

The Verge'ün aktardığına göre Microsoft, Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlar için artık yeni özellik içeren güncellemeler sunmayacak. Peki 2025'e kadar ne olacak?

Kısa süre önce yayınlanan bir blog gönderisinde Microsoft, Windows 10 22H2'nin işletim sisteminin son sürümü olacağını söyledi. Yani bu, Microsoft'un Windows 10 için desteği sona erdireceği 14 Ekim 2025'e kadar yalnızca güvenlik güncellemelerinin sunulacağı anlamına geliyor.

Windows 11'e geçmeye teşvik ediliyor

Microsoft, artık Windows 10 için yeni özellik güncellemeleri yayınlamayacak. Dolayısıyla yeni özelliklere sahip olmak için Windows 11'e geçmek gerekiyor. ABD'li yazılım devi de kullanıcıları bu sürüme geçmeye teşvik ediyor. Eğer bilgisayarlarınız destekliyor ise sizler de Windows 11'e geçiş yapabilirsiniz. Aksi taktirde yeni özelliklerin hiçbirinden faydalanamayacaksınız.

Kaynak: The Verge
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler