Microsoft, ücretsiz Windows 11 22H2 sanal makinelerini yayınladı

Microsoft, ücretsiz Windows 11 22H2 sanal makinelerini yayınladı
Microsoft, şirketin geliştirici araçlarına ücretsiz erişim sağlayan Windows sanal makinelerini Windows 11 22H2 tabanlı en son sürüme güncelledi

Windows 11 için uygulama yazmaya başlamak isteyen geliştiriciler veya Microsoft'un en yeni işletim sistemini merak eden sıradan kullanıcılar, Microsoft tarafından sağlanan resmi sanal makineleri ücretsiz olarak indirebilir. Şirket, geliştirici araçlarıyla dolu sanal makinelerini bir kez daha güncelleyerek kullanıcılara Windows 11 2022 Güncellemesi, Visual Studio 2022, WSL ve diğer yardımcı programlara erişim sağladı.

Microsoft'un Windows 11 tabanlı sanal makinelerinin tamamen ücretsiz olmadığını belirtmekte fayda var. Bu VM'leri 10 Ocak 2023'e kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu tarihten sonra Microsoft, tıpkı diğer sanal makineler veya yerel kurulumlar gibi Windows'u etkinleştirmenizi isteyecektir (gerçek bir anahtarla etkinleştirip kullanmaya devam edebilirsiniz). Yine de, geliştiricilerin aşağıdakilerle tanışması için iki ay yeterli olacaktır:

  • Windows 11 Enterprise SKU (Değerlendirme)
  • C# iş yükleri için UWP, .NET Desktop, Azure ve Windows App SDK ile Visual Studio 2022 Community Edition
  • Ubuntu önceden yüklenmiş Linux 2 için Windows Alt Sistemi
  • Windows Terminali
  • Geliştirici modu

Resmi Windows 11 sanal makineleri, farklı sanallaştırma yazılımları için dört varyantta mevcuttur: VMWare, Hyper-V, VirtualBox (yakın zamanda Windows 11 için tam destek aldı ) ve Parallels. Bu sanal makinelerden birini kullanmaya başlamak için en az 20 GB boş disk alanına ihtiyacınız var. İndirmek için tüm detayları ve bağlantıları resmi web sitesinde bulabilirsiniz .

Son Haberler