Microsoft'tan Skype için yapay zeka destekli büyük yenilik

Microsoft'tan Skype için yapay zeka destekli büyük yenilik
Amerikan teknoloji şirketi Microsoft, yapay zeka tabanlı Bing chatbot'u ilk lansmanından iki hafta sonra mobil ve Skype'a getirmeye hazırlanıyor.

GSM Arena'da yer alan habere göre, şirket bu özelliği ilk olarak Bing iOS ve Android uygulamasına tanıtacak.

Uygulamadaki Bing düğmesi, önizlemeye davet edilen kullanıcıların sohbet robotuyla bir konuşma başlatmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar sorgularına dokunabilecekleri gibi artık yüksek sesle konuşmak için mikrofon düğmesine de dokunabilecekler.

iOS ve Android'de erişilebilen Microsoft Edge uygulamasının ana sayfası da benzer özellikler sunuyor. GSM Arena'nın haberine göre, tüm platformlardaki Skype kullanıcıları da Bing'in yeni keşfedilen zekasına erişebilecek.

Kullanıcılar Bing ile bire bir görüşme yapma ya da onu grup sohbetlerine ekleme seçeneğine sahipler, böylece herkes onu etiketleyip bir soru sorabilir. Yanıtın madde işaretleri, metin veya 100'den fazla dilde basitleştirilmiş bir yanıt şeklinde olmasını seçebilirler.

Bilmeyenler için yapay zeka özellikli Bing, Microsoft'un popüler ChatGPT tarzı akıllı yapay zeka sohbet robotlarına verdiği yanıttır.

İster "Ay ne kadar uzakta?" gibi basit ister "Japonya'ya bir tatil için bir güzergah oluşturun" gibi daha karmaşık olsun, sorularınıza ayrıntılı ve akıllı bir şekilde yanıt verebilir.

GSM Arena'ya göre, şu anda bu özellik yalnızca davetiyeler aracılığıyla kullanılabiliyor ve daha önce yalnızca Microsoft Edge masaüstü tarayıcısı üzerinden erişilebiliyordu.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Son Haberler