Milyonlarca Windows kullanıcısını etkiliyor... Son güncelleme bilgisayarı kullanılamaz hale getiriyor!

Milyonlarca Windows kullanıcısını etkiliyor... Son güncelleme bilgisayarı kullanılamaz hale getiriyor!
Windows 10 yüklü bilgisayarlarda yeni bir sorun ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme çoğu cihazı kullanılamaz hale getiriyor.

Microsoft, Windows 10 için 2025'e kadar yazılım desteği sunacak. Ancak bu süreçte artık bilgisayarlara yeni özellik gelmeyecek, sadece güvenlik yamalarını alabilecek.

Windows 10 için aylık olarak güncellemeler yayınlanmaya devam ederken son yayınlanan KB5026361 yapı numaralı güncelleme beraberinde sorunlarla geldi. Kullanıcılar bu sorun nedeniyle mavi ekranla karşı karşıya kalıyor.

Windows 10'da mavi ekran hatası yaşanıyor

Windows 10 KB5026361 güncellemesinde en yaygın sorunlardan biri "PROCESS1 INITIALIZATION FAILED" hata koduyla Mavi Ekran hatası. Microsoft mavi ekran hatası için daha önce açıklama yapmış, bunun Bootcat.cache dosyasının bozuk veya değiştirilmiş boyutundan kaynaklandığını söylemişti.

93681ba5-15fc-422a-8386-ccc673c7.jpg

Yaşanan bu hata şu anda binlerce kullanıcının bilgisayarlarında mavi ekran hatasıyla karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Diğer yandan kullanıcılar söz konusu güncelleme sonrası 0x800f0922 hata koduyla ada karşı karşıya kaldıklarını bildirdi. Henüz buna karşılık ise bir açıklama gelmedi.

Eğer sizlerde son güncellemenin ardından sorunlar yaşadıysanız, ayarlardan güncellemeyi kaldıarark eski sürüme dönebilrsiniz.

Son Haberler