Mozilla'dan sahte yorumları nokta atışı tespit edebilecek hamle!

Mozilla'dan sahte yorumları nokta atışı tespit edebilecek hamle!
Mozilla Firefox, e-ticaretteki sahte yorumları tespit edebilmek amacıyla Fakespot'u satın aldı. Artık Mozilla, müşterileri aldatma amacındaki kişilere pabuç bırakmayacak gibi duruyor.

Firefox İnternet tarayıcısının geliştiricisi Mozilla, bir web sitesi ve tarayıcı uzantısı aracılığıyla kullanıcıların sahte veya güvenilir olmayan yorumları tespit etmelerine yardımcı olan bir girişim olan Fakespot'u satın aldı.

Şirket, Fakespot ile Firefox kullanıcılarının e-ticaret deneyimini geliştirmeye yardımcı olacak güvenilir bir alışveriş aracı geliştirmeyi hedefliyor. Mozilla ayrıca Fakespot işlevselliğini zaman içinde Firefox'a tanıtacağını da belirtti.

ALDATMACA YORUMLARA ARTIK GEÇİT YOK

Mozilla Salı günü yayınladığı blog yazısında, "Fakespot tüm büyük web tarayıcılarında ve mobil cihazlarda çalışmaya devam edecek ve Mozilla ekibi, Fakespot deneyimini çok sayıda sadık kullanıcısı için geliştirmeye devam etmek için yatırım yapacak" dedi.

Yapılan açıklamanın devamında, "Gelecekte Firefox'a özgü Fakespot entegrasyonları da olacak. Fakespot'un yeteneklerinin eklenmesi, Firefox müşterilerini aldatıcı incelemeleri ortadan kaldırmak ve satın aldıkları şeyin yüksek kaliteli ve gerçek olduğunu bilmenin güveniyle alışveriş yapmak için en iyi donanıma sahip hale getirecektir" ifadelerine yer verildi.

Merkezi ABD'de bulunan Fakespot 2016 yılında kuruldu. Fakespot, tüketicilerin daha bilinçli satın alma kararları vermelerine yardımcı olmak amacıyla ürün incelemelerine bir derecelendirme veya not atıyor.

Son Haberler