Nokia'dan büyük atılım! Oyun kontrolcüsü geliyor

Nokia'dan büyük atılım! Oyun kontrolcüsü geliyor
Nokia son dönemlerde akıllı telefon pazarı dışında başka alanlara da geçiş yaptı. Dizüstü bilgisayarları ile dikkat toplayan şirket, ortaya çıkan son bilgilere göre oyun dünyasına da adım atmaya karar verdi. Nokia'nın oyun kolu için çalışmalar başladı.

Bir zamanların teknoloji devi Nokia, pazara uzun bir süre veda etmesinin ardından HMD Global altında tekrar operasyona başlamıştı. HMD Global ile telefon üretimi yapan Nokia, farklı firmalarla da lisans anlaşmaları yaparak teknoloji dünyasındaki çeşitliliğini arttırıyor. Görünüşe göre firma, şimdi de bir oyun kolu hazırlığında.

nokiadan-buyuk-atilim-oyun-kontrolcusu-geliyor-2.jpg

Nokia’dan oyun kontrolcüsü geliyor

Nokia adı altında OLED ve LCD televizyon üretimi yapan StreamView, yeni bir ürün geliştiriyor. Bluetooth Sertifikaları ortaya çıkan cihaz, Nokia Game Controller olarak geçiyor. Cihazın herhangi bir görüntüsü bulunmuyor ancak sertifika, cihaz hakkında bazı bilgiler veriyor. Bluetooth 5.0 ile gelecek oyun kolunun iki farklı versiyona sahip olacağı da belirtiliyor. IFA2022’de telefon, televizyon, dizüstü bilgisayar ve oyuncu kulaklığı tanıtması beklenen Nokia, listeyi her geçen gün genişletiyor.

nokiadan-buyuk-atilim-oyun-kontrolcusu-geliyor.jpg

Son Haberler