Oculus VR kurucusundan Apple'ın sürekli ertelenen AR/VR başlığına övgüler

Oculus VR kurucusundan Apple'ın sürekli ertelenen AR/VR başlığına övgüler
Oculus'un kurucusu ve patronu Palmer Lucky, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili övgü dolu açıklamalarda bulunarak, gözlüğün çok iyi olduğunu belirtti.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın uzunca bir süredir sanal ve artırılmış gerçeklik üzerine çalıştığını biliyoruz. Hatta bununla ilgili olarak bir ekipman da artık ufukta görünmüş durumda. Haziran ayında gerçekleştirilecek WWDC 2023, çok büyük bir ihtimalle şirketin ilk karma gerçeklik gözlüğüne odaklanacak.

Apple'ın yeni ürününün neler sunabileceğine dair net bir şey söylemek bizim açımızdan mümkün değil. Ancak sanal ve artırılmış gerçeklik sektöründeki en popüler şirketlerden bir tanesi olan Oculus'un kurucusu Palmer Lucky'nin bu ürünle ilgili bir fikri var. Twitter üzerinden bir açıklama yapan Luckey, yaklaşmakta olan ekipmanın çok iyi olduğunu söyledi. Buradan, Palmer Lucky'nin Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünü deneyimlediği sonucuna ulaşıyoruz.

Çok iyi olsa da herkes ulaşamayacak!

Oculus'un kurucusu Palmer Lucky tarafından yapılan açıklamanın aşırı sığ olduğunu söylemek gerekiyor. Öyle ki Lucky, konuyla ilgili hiçbir detay vermedi. Dediği tek şey, "Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü çok iyi." oldu.

Palmer Lucky'nin Twitter'daki açıklaması:

Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü çok iyinin ötesine geçip "mükemmel" olsa bile dileyen herkesi, bu gözlüğe ulaşamayacak. Zira beklentiler, ürünün fiyatının 3.000 dolar civarında olacağı yönünde. Bu rakam, Apple'ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü en pahalı ürünlerden bir tanesinin karma gerçeklik gözlüğü olacağını ortaya koyuyor.

Son Haberler