Oppo 14 Aralık'ta iki yeni telefon lanse edecek

Oppo 14 Aralık'ta iki yeni telefon lanse edecek
Teknoloji şirketi Oppo'nun, 14 ve 15 Aralık tarihleri arasında düzenleneceği bildirilen etkinlikte Oppo N2 ve Oppo N2 Flip'i piyasaya sürmesi bekleniyor.

GizmoChina tarafından yayınlanan bir rapora göre Oppo, ikinci nesil görüntü yonga setini duyurmak için yeni bir Weibo gönderisi paylaştı. Bildirildiğine göre, son teaser Çinli şirketin Oppo Inno Day'de MariSilicon X Gen 2 görüntü işlemcisini de tanıtacağını ortaya koyuyor. Fotoğraf odaklı bu yonga setinin şirketin görüntü işleme yeteneklerini geliştirmesi muhtemel.

Oppo'nun katlanabilir telefonu ile ilgili çok fazla dedikodu var. Yeni akıllı telefonun Çin'in 3C sertifika web sitesinde görüldüğü bildirildi. Aralık ayında kendi ülkesinde piyasaya sürülmesi muhtemel.

Önemli bir duyumcu olan Digital Chat Station'a göre, Oppo Find N2 katlanabilir telefonun 120Hz katlanabilir OLED ekrana sahip 7,1 inçlik bir ekrana sahip olması muhtemel. Ayrıca, zayıf aydınlatma koşullarında gelişmiş fotoğrafçılık deneyimi için MariSilicon X yongalarıyla birlikte gelmesi bekleniyor.

Yaklaşmakta olduğu iddia edilen bu akıllı telefonun ön tabanında 2120x1080 piksel çözünürlüğe sahip 5,54 inç E6 AMOLED ekran bulunabilir. Bu akıllı telefonun Yeşil, Siyah ve Beyaz olmak üzere üç renk seçeneğiyle gelmesi bekleniyor.

SoC'den bahsetmişken, akıllı telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti tarafından desteklenmesi ve Oppo'nun kendi ColorOS13 kullanıcı arayüzü katmanıyla birlikte Android 13 işletim sistemi üzerinde çalışması bekleniyor.

Optik için, katlanabilir akıllı telefon, Optik Görüntü Sabitleme (OIS) destekli 50 MP Sony IMX890 sensör, 114 derece açılı 48 MP Sony IMX581 sensör ve 32 MP Sony IMX709 telefoto lens ile gelmesi beklenen üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olabilir.

İlginç bir şekilde, Oppo Find N Flip de sıraya girmiş olabilir. Snapdragon 8+ Gen 1 SoC tarafından desteklenmesi bekleniyor. Muhtemelen 6,8 inç katlanabilir OLED ekrana ve 3,26 inç OLED kapak ekranına sahip olacak. Optik olarak, 50 MP çift arka kamera kurulumuna sahip olabilir ve 32MP selfie kamerası barındırabilir.

Son Haberler