Oyuncular Windows 11’e geçmemek için direniyor

Oyuncular Windows 11’e geçmemek için direniyor
Steam tarafından yayınlanan istatistiklerine göre oyuncu camiasıda Windows 11'e geçiş oldukça yavaş.

Windows 11, oyuncular arasında istikrarlı bir ilerleme kaydediyor, ancak genel olarak yeni işletim sisteminin benimsenme hızı, Steam'in en son istatistiklerine göre oldukça yavaş.

Açıklanan haziran ayı Steam anketinden çıkan rapora göre, Windows 11 kullanım oranının yüzde 20'yi aşarak yüzde 21.23'e ulaşmış durumda. Bu rakam, geçtiğimiz aya göre yüzde 1.64'lük bir artışı temsil ederken, son 3 ayda Windows 11'in pazar payının ancak yüzde 4.4 artış göstermesi, Microsoft'un pek beklediği bir başarı olmasa gerek. Zira bu ayda yaklaşık yüzde 1.5'e tekabül ediyor.

Rapora göre oyuncular arasında hala Windows 10 kullananlar büyük çoğunluğu oluşturuyor. Yüzde 71.26 ile pastanın büyük dilimine sahip olan Windows 10'dan Windows 11'e terfinin tam olarak gerçekleşmesi biraz zaman alacak gibi görünürken, Windows 7 kullananların oranı yüzde 3.17 şeklinde görünüyor.

Windows 11'e geçişin bu denli yavaş olmasının arkasındaki sebepler ise sistem gereksinimleri ve Windows 11'de bazı özelliklerin Windows 10'a kıyasla hala doğru çalışmaması olarak gösterilebilir. Microsoft'un yapacağı güncellemelerle geçiş hızının artması bekleniyor.

Chip.com.tr

Son Haberler