Para kazanmanın yeni yolu: TikTok, içerik üreticileri için Pulse Premiere'i duyurdu!

Para kazanmanın yeni yolu: TikTok, içerik üreticileri için Pulse Premiere'i duyurdu!
YouTube'a kıyasla içerik üreticilerine daha fazla gelir sağlayan TikTok, Pulse Premiere'in uzantısı olarak gelirleri artırmanın yeni bir yolunu daha kullanıcılarla paylaştı.

Kısa videolar şu anda trend ve YouTube ile TikTok bu alanda derin rekabet içerisinde. Her iki şirket kullanıcı kazanmak için çeşitli stratejiler denerken, bunların arasından TikTok, içerik üreticilerin gelirini artıracak daha fazla yol sunuyor.

Halihazırda birçok yöntemle TikTok'da içerik üreten kullanıcılar gelir elde ederken, Çinli şirket bu geliri artıracak alternatif yöntemi de duyurdu. Pulse Premiere olarak isimlendirilen yeni yol, mevcut Pulse para kazanma programının bir uzantısı olarak geliyor. Peki bunu diğerinden ayrı kılan etken nedir?

Reklam gelirlerinin yüzde 50'si kullanıcının olacak

Pulse Premiere sayesinde TikTok içerik üreticileri, bu program kapsamında gönderilerin hemen akabinde gösterilen video reklamlardan elde edilen gelirin yarısını alabilecek.

Ancak yeni program şu an sınırlı sayıda kullanıcı için geçerli. Bunlar şimdilik Condé Nast, BuzzFeed ve NBC gibi büyük takipçilere sahip belirli hesapları kapsıyor.

Halihazırda Pulse programı kapsamında içerik üretici yalnızca reklam gelirinin yüzde 4'ünü kazanabiliyordu. Fakat son duyurulan Pulse Premir ile reklam gelirinin yüzde 50'si içerik üreticiye verilecek.

Condé Nast, BuzzFeed ve NBC gibi saygın yayıncılarla ortaklıklar yoluyla TikTok'un Pulse Premiere hizmeti, reklamverenlerin markalarını kaliteli içerikle ilişkilendirerek güven ve görünürlüğü artırmasına olanak tanıyor. Ayrıca, platformun kullanıcı tabanı büyüdükçe, reklamverenler farklı ve ilgili bir kitleyi kendilerine çekebilecek. Bu sayede yayıncılar da platformdaki varlıklarını genişletebilecek ve hangi içeriğin kullanıcılarda yankı uyandırdığına dair fikir edinebilecek.

Kaynak: Wsc.com
Derleme: Okan Güleş

Son Haberler