PC için yerleşik WhatsApp uygulaması Windows Store'da yayınlandı!

PC için yerleşik WhatsApp uygulaması Windows Store'da yayınlandı!
WhatsApp uygulaması Windows platformunda bugün itibarıyla resmen yayınlandı. Açıklanan bilgilere göre söz konusu uygulama, artık telefonunuzun internete bağlı olmasına gerek kalmadan bilgisayarınızdan WhatsApp'a erişmenize izin verecek.

Günümüzde mobil cihazlarımızın yanı sıra bilgisayarlarımızdan da erişebildiğimiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün önemli bir duyuru paylaştı. Şirket, daha önce Windows işletim sistemi için yayınladığı yerleşik uygulamasında önemli bir güncelleme yaptı. Uygulama, beta sürümünden çıkarak tam sürüm olarak Windows Store'da yayınlandı.

WhatsApp’ın tam sürüm olarak yayınlanan yerleşik masaüstü uygulaması, tasarımında beta sürümüne göre önemli değişikliklerle gelmedi. Uygulama, sadece arayüzünde daha temiz ve sade bir görünüme kavuştu. Yazılım tarafına geldiğimizdeyse önemli bir yenilik bizi karşılıyor.

pc-icin-yerlesik-whatsapp-uygulamasi-windows-storeda-yayinlandi.jpeg

Mesaj eşitlemesi için telefona ihtiyaç yok:

WhatsApp’ın Windows sürümünü kullanan kullanıcılar, artık uygulamadan mesaj göndermek için telefonlarını çevrimiçi tutmak zorunda olmayacaklar. Kullanıcılar, telefonlarından bağımsız bir şekilde rehberlerindeki kişilerle mesajlaşabilecekler. Ayrıca bu mesajlar yine telefondan bağımsız bir şekilde eşitlenebilecek. Gelen mesajların bildirimleri de doğrudan bilgisayarda gözükecek.

pc-icin-yerlesik-whatsapp-uygulamasi-windows-storeda-yayinlandi-3.jpg

İyi de WhatsApp’ın masaüstü uygulaması zaten uzun zamandır yok muydu?

Evet vardı, Fakat bilgisayarınıza ayrı bir şekilde kurduğunuz bu uygulama, aslında yerleşik, yani doğrudan işletim sistemi üzerinde çalışan bir uygulama değildi. Bunun yerine uygulama, WhatsApp Web'in masaüstündeki ayrı bir arayüzü gibi görünen, YouTube ve Fotoğraflar uygulamaları gibi bilgisayarımıza kurduğumuz, ayrı bir pencerede internet tarayıcısı üzerinden çalışan uygulamaydı.

Son Haberler