Platformu neredeyse baştan sona değiştiren Elon Musk Twitter'ı satabilirmiş!

Platformu neredeyse baştan sona değiştiren Elon Musk Twitter'ı satabilirmiş!
Elon Musk, BBC'ye yaptığı açıklamada, Twitter'ı satabileceğini açıkladı. Binlerce insanı işten çıkaran Musk, Twitter'ı sürekli değiştirerek sürekli tepki çekiyordu.

Milyarder iş insanı Elon Musk, BBC'ye dikkat çekici bir röportaj verdi. Bu röportaj, aslında Musk için pek çok itirafı da beraberinde getiriyordu. Yaptığı açıklamalara baktığımızda, Elon Musk'ın bazı pişmanlıkları olduğunu görüyoruz. Gelin hep birlikte, Elon Musk'ın BBC muhabirlerinden James Clayton'a verdiği röportaja yakından bakalım.

Elon Musk'ın BBC'ye verdiği röportajın önemli bir bölümü, 44 milyar dolar karşılığında satın alınan Twitter ile ilgiliydi. Sancılı bir süreçten geçtiğini söyleyen Musk, "Acı seviyesi oldukça yüksekti. Bu bir parti gibi değildi." ifadelerini kullandı. Twitter'ı satın aldığı için pişman olmadığını belirten milyarder iş insanı, son ayların oldukça stresli geçtiğini ancak işlerin yavaş yavaş rayına oturduğunu açıkladı. Bu arada; Elon Musk, Twitter için iyi bir teklif verilmesi durumunda platformu satabileceğini de sözlerine ekledi.

Twitter'ın reklam gelirleri arttı

James Clayton'un Twitter'ın mali durumunu sorması üzerine çarpıcı bir açıklama yapan Musk, işlerin başa baş gittiğini belirtti. Bu önemliydi çünkü Twitter, Elon Musk'ın yönetimine geçtikten sonra reklamverenlerden uzaklaşmış, bu da platformun bir numaralı gelir kaynağının kurumasına yol açmıştı. Hatta bizzat kendisi, Twitter'ın iflas edebileceğini de söylemişti. BBC'ye yapılan açıklama, reklamverenlerin geri döndüğünü ortaya koyuyor. Geleceğe yönelik de konuşan iş insanı, "İşler yolunda giderse bu çeyrekte nakit akışı pozitife dönebilir." ifadelerini kullandı.

2022-2023 sezonu, teknoloji dünyası için pek de iyi geçmedi. Öyle ki istisnasız tüm büyük şirketler, bu süreçte toplu işten çıkarma yaptılar. Twitter da onlardan bir tanesiydi. Elon Musk, platformu devraldığında 8.000 civarında çalışan olduğunu, bu sayının şimdilerde ise 1.500 seviyesinde olduğunu belirti.

"Topuğuma sıktım"

Elon Musk'ı bilirsiniz; Twitter'da kafasına göre paylaşım yapıp durur. İşte bununla ilgili de bir itirafta bulunan iş insanı, "Birçok kez topuğuma sıktım mı? Evet. Bence 3:00'ten sonra tweet atmamalıyım. Tartışmalı olabilecek bir şeyi tweetleyeceksen, bunu taslak olarak kaydet ve ertesi gün tekrar bak." ifadelerini kullanarak, aslında paylaşımları nedeniyle pişman olduğunu belirtmiş oldu.

Bu arada; geçtiğimiz saatlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Elon Musk'ın Twitter'daki ücretsiz mavi tiklerle ilgili bir açıklama yaptığını ve son tarihin 20 Nisan olduğunu söylediğini aktarmıştık. Tabi bu tarih, biraz kafa karıştırıcıydı. Ancak Musk, aynı açıklamayı BBC'ye verdiği röportajda da yaptı. Yeni ücretsiz olarak alınan mavi tikler, gerçekten de 20 Nisan'da tarih olabilir.

Son Haberler